Ситуація з нормандським форматом у перемовинах про майбутнє Донбасу є неоднозначною. Проте Росія має бути в переговорному процесі, щоб домовитися.

В інтерв’ю латиському порталу новин «Delfi» міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Росія з різних причин уникає будь-яких варіантів саміту.

Мовиться і про зустріч за участю Володимира Путіна, так і міністерського саміту нормандського формату з Сергієм Лавровим. “Ми перебуваємо в глухому куті, оскільки Росія з різних причин уникає як саміту за участю президента Путіна, так і міністерської зустрічі Нормандського формату”, – констатував Кулеба.

За словами Кулеби, Росія фактично не зацікавлена у “нормандській четвірці”. Принаймні нині. Україні помітно, як насправді країна-агресорка ставиться до контактів у нормандському форматі та роботи Тристоронньої контактної групи.

“Нещодавня публікація дипломатичного листування нормандського формату між Росією з одного боку та Францією й Німеччиною з іншого є черговим ударом по формату і довірі в його межах”, – наголосив міністр.

Кулеба зауважив, що Україна все ж налаштована дотримуватися нормандського формату. У країні продовжуватимуть шукати шляхи залучення Росії, не поступаючись її тиску.

Також Кулебу запитали про найбільшу проблему України на сьогодні, на що він відповів: “Головною проблемою для України є війна, конфлікт з Росією, який триває з 2014 року. Незважаючи на війну, ми досягли колосального прогресу реформ в країні, які наближають нас до Європейського Союзу і НАТО”.

Щоб бути ще більш успішними, необхідні дві речі. Перш за все, Росія повинна піти з України і дати нам жити своїм життям. По-друге, ми працюємо над тим, щоб столиці ЄС і НАТО у своїй політиці та процесі ухвалення рішень перестали дивитися на Україну крізь призму їхніх відносин з Росією, а почали керуватися результатами виконаної нами, Україною, роботи, – зазначив Кулеба.

“Коли ми досягнемо цих двох цілей, я думаю, у нас буде зовсім інша політична ситуація в Центральній Європі і зовсім інша хронологія нашої інтеграції в Європейський Союз і НАТО”, – посянив він.