Таємний дзвінок! Прямо з Росії - перед нападом: жорсткі провокації. Кремль спалився! | Корупція Інфо

Таємний дзвінок! Прямо з Росії – перед нападом: жорсткі провокації. Кремль спалився!

Росіяни під час повномасштабного вторгнення вдавались до різних провокацій, щоб змусити місцеву владу України піти на “співпрацю”. Винятком не стала й підконтрольна Донеччина.

Про це пише “Суспільне”.

Окупанти телефонували очільнику Донецької облдержадміністрації та за сумісництвом військово-цивільної адміністрації. Мовиться про Павла Кириленка.

Залякували й погрожували людьми.

Російські загарбники намагалися переконати главу Донецької області у тому, щоб він пішов із ними на співпрацю. Саме це й було метою телефонного дзвінка на 2 день повномасштабної війни Росії проти України.

Дзвінок був 25 (лютого – ред.): “Конкрєтний разговор”, – пригадав він.

Кириленко зазначив, що навіть не став розмовляти з росіянами, як тільки почув їхній говір і вже зрозумів, хто саме йому телефонує.

“Говір цей. Я кажу: “Ой, я по вашому говору вже все зрозумів” і поклав слухавку”, – згадав голова Донецької ОВА.

Проте росіяни не облишили ідею у тому, щоб “переконати” очільника Донеччини. Були навіть прямі погрози, але вже у повідомленнях.

“Потім прийшла “смс”: “Я полковник такий-то, я вам рекомендую піти на співробітництво. Від цього залежить безпека та життя ваше і ваших людей”. Контакт заблокований, працюємо далі”, – констатував Кириленко.

Зараз перед Павлом Кириленком, вже як перед головою військової адміністрації Донеччини, стоїть складне завдання.

За даними українського Генштабу, а також за публічно озвученими планами міністерства оборони Росії, саме на території Донбасу найближчим часом відбудеться вирішальне протистояння російсько-української війни. Кремль планує повністю захопити цю територію. Ключові міста Слов’янськ і Краматорськ, де, до речі, перебуває обласна адміністрація Кириленка, можуть бути заблоковані росіянами. На цьому наголошує український Генштаб.

Ще одна важлива ціль росіян на Донеччині – місто Маріуполь, ледве живе після понад місяця в повному оточенні. Українські військові з полку “Азов”, які обороняють вщент зруйноване місто, закликають владу почати операцію з деблокади Маріуполя.

Про те, чи відбудеться ця операція і чи зможе Донеччина зламати агресивні плани Росії, голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко розповів у інтерв’ю ВВС News Україна.

За словами Кириленка, ситуація залишається складною, але контрольованою Збройними силами, владою на місці, обласною військовою адміністрацією і військовими адміністраціями населених пунктів, які утворені президентом України.

“А військова ситуація така, що обстріли тривають вздовж лінії розмежування фактично по усіх населених пунктах. Також трапляються періодичні обстріли великих міст області, які дещо віддалені від цієї лінії, це і Покровськ, і Краматорськ. І, звісно, є величезна проблема, трагедія, я б сказав, це місто Маріуполь”.

Щодо ситуації у місті Павло Кириленко розповів таке:

“Там тривають вуличні бої і в центрі міста, і на околицях. В мікрорайоні “Східний” боїв немає, бо ворог там уже перебуває. Це і РФ, і так звана “ДНР”. Але враховуючи передислокацію техніки та живої сили ворога, зараз про якісь відсотки говорити дуже важко.

Водночас, знаючи, що в місті у громадян відсутній зв’язок, вони розповсюджують ці фейки, що місто під їхнім контролем. Вимкнути зв’язок і живлення міста – це була одна з тактичних дій противника, до речі. Вони так само кажуть (мешканцям Маріуполя – Ред.), що Київ вже ними взятий і майже всі міста Донеччини. Це не мої припущення, це та інформація, яку розповсюджує ворог, і яку я отримав з оперативних джерел”.

Також Кириленко відповів на запитання ВВС про те, чому очільник “ДНР” Денис Пушилін вже заявив про створення “адміністрації Маріуполя”.

“Це пропагандистські дії. Вони їх там на своїх папірцях “створюють”, щоб тиснути на частину суспільства, якій важко аналізувати і відрізняти фейкову інформацію від достовірної. Вони намагаються людей підштовхувати до думки, що все, “ворог виграв війну”, “росіяни провели свою денацифікацію” і іншу, вибачте, маячню. Їм нічого не вартує в їхніх фейкових республіках підписати і інші недостовірні папірці та показувати їх. Кажу, як воно є”.


Статті по темі