У п’ятницю, 20 серпня, відбулося чергове засідання Ради нацбезпеки і оборони України під керівництвом президента Володимира Зеленського. На ньому був введений пакет санкцій проти ряду осіб, включаючи журналістів Ольгу і Анатолія Шаріїв, нардепа Андрія Деркача (американцями вважається агентом російського впливу), головного редактора інтернет-видання “Страна” Ігоря Гужви і інших осіб.

Політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак вважає, що прийняте абсолютно виправдане і резонне рішення.

“По кожному фігуранту СБУ представлено широке досьє. Всі вони є тими чи іншими персонами, які здійснюють опосередкований вплив на інформаційне поле України в агресивних інтересах РФ, — підкреслює експерт. — Деркач — це реверанс перед візитом Зеленського в США, Шарії — це безсоромне і примітивне обдурення частини громадян під соусом “незалежного блогерства”, Гужва — на думку багатьох, помічений був також в інформаційних операціях РФ”.

На думку Олега Постернака, така поведінка президента і підконтрольного йому РНБО вписується в сценарій повноформатної і багаторівневої боротьби з “м’якою силою” РФ в Україні, її інформаційною інфраструктурою. При цьому несе в собі загрозу медійній свободі, про що часто говорять журналісти.

“Також все більше політиків задаються питанням про правову сторону справи і перспективи судового скасування рішень РНБО”, — зазначає Олег Постернак.

Водночас, Активіст Сергій Стерненко зауважив, що ввести санкції проти Шарія просили його ж однопартійці.

Одіозний блогер, звичайно, вже наговорив у відповідь багато погроз. За словами Стерненка, найсмішнішим є те, що наразі Шарій воює проти власних однопартійців.

“Партійці воюють проти Шарія. Жаба любить гадюку. Декілька днів тому партійці Шарія самі зверталися до РНБО і просили застосувати проти Шарія санкції”,– наголосив Стерненко.

Активіст зауважив, що санкції проти Шарія – це чудово. Водночас російський пропагандист, якого підозрюють у державній владі, перебуває у розшуку.

За словами Стерненка, було б набагато ефективніше зробити усе, щоб Шарій повернувся в Україну і переїхав в українську в’язницю.

Політичний консультант, глава Центру політичних студій “Доктрина” Ярослав Божко впевнений, що вчорашні рішення РНБО — багато в чому є чітким сигналом патріотичному сегменту електорату, з яким Зеленський намагається зблизитися з початку року, так і підготовка до візиту в США.

“Санкції щодо Деркача багато в чому запізнілі. Натяки на необхідність продовження американських санкцій в Україні звучали вже давно, — звертає увагу експерт.

— Це спроба президента показати, де він в історії з плівками Деркача, на чиєму боці і яка його позиція. Однак це не виключає можливостей російської пропаганди знову зіграти в цій історії на двозначності позиції української влади в цій ситуації в минулому”.

Ярослав Божко підкреслює, що потрібне продовження історії з іншими підсанкційними (в США) українцями, в тому числі — якісне розслідування щодо олігарха Ігоря Коломойського. “Без цього рішення РНБО буде неповним у всіх сенсах”, — вважає експерт.