Малоймовірно, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан наважиться приїхати до України та побачити війну на власні очі. Його звинувачують у проросійській політиці та підтримці диктатури очільника Росії Владіміра Путіна.

Про це 24 Каналу розповів Володимир Фесенко. За його словами, у російського диктатора та Віктора Орбана є багато спільного.

Що спільного в Орбана та Путіна. Володимир Фесенко наголосив, що переконання Віктора Орбана мають російські мотиви.

Це позиція такого угорського неоімперіаліста, який мріє про відновлення Угорщини як великої держави, постійно згадує про Тріанонський договір, колишню територію Угорщини,– пояснив він.

За його словами, в Орбана це все в менших масштабах, ніж у Путіна.

“Такі імперські мотиви відновлення імперського статусу, впливу за межами своєї країни є у Путіна, він це реалізовує військовим шляхом, є у Реджепа Ердогана, є й в Орбана”, – зосередив увагу він.

На думку політолога, прем’єр-міністр намагається тиснути на Україну не через любов до Путіна. Причина у бажанні впливати на угорські меншини. Орбан хоче, щоб вони підпорядковували угорському уряду.

Симпатії до Путіна обумовлені тим, що багато що їх поєднує – у них схожий світогляд. І критичне ставлення до України теж їх певною мірою поєднує,– наголосив він.

Фесенко додав, що Віктор Орбан, на відміну від Путіна, все ж змушений враховувати спільну європейську позицію.

Чи наважиться Орбан на візит до України. Політолог розказав, що вірогідність візиту Орбана до України залишається низькою.

Запрошення від нашого президента, я думаю, це такий тактичний крок,– наголосив він.

Фесенко повідомив, що представнику Угорщини все ж варто було не побоятися приїхати в Київ, який час від часу обстрілюється, подивитися на те, що зробили його друзі-росіяни в Україні.

“Хай на власні очі подивиться на війну, її наслідки. Можливо, на нього це вплине”, – пояснив він.

На його думку, є інші чинники, які впливають на політичну свідомість Орбана. Втім спробувати його запросити до України все ж варто було.

За словами Фесенка, проблема взаємин із Угорщиною для України буде особливо гострою вже, можливо, після війни. Зокрема, розглядати ми її будемо в контексті європейської інтеграції та вступу в НАТО.

Поведінка Орбана під час візиту Зеленського. Зранку 9 лютого президент Володимир Зеленський прибув до Брюсселя, де виступив з потужною промовою в Європарламенті.

Там також перебував Віктор Орбан. Він намагався показово ігнорувати Володимира Зеленського.

Згодом Орбан наголосив в соцмережах, що Угорщина перебуває у таборі миру. Його одразу звинуватили у лицемірстві.

Російська ІПСО про “колосальні втрати” ЗСУ, після невдачі з продажним трампістом полковником Дугласом Макрегором та поширення аналогічного фейку через “жовте” турецьке видання, продовжує своє життя в угорському інформаційному просторі, що й не дивно.

Так, через журналіста Домскі Ласло на угорському TV-2 опублікували матеріал про те, що біля кордону з Угорщиною у Закарпатській області перебувають “вагони із сотнями трупів” українських військових, які не видають родичам.

Що найцікавіше, як і належить “справжньому”, “професійному” журналісту, Домскі Ласло не навів жодного факту, фото чи відео. Всі історії про вагони з сотнями трупів – виключно на словах. Часом на рівні пліток серед місцевих мешканців. А як же журналістське розслідування, фактаж? Пулітцерівська премія Домскі Ласло не сниться?

Але угорські інформаційні майданчики вже поширюють цю інформацію, гіпертрофуючи фейк Домскі. Наприклад, деякі видання пишуть, що трупів так багато, що запах від них відчувається аж в угорських селах!

А тепер найцікавіше. Вгадайте, кому належить і на кого працює телеканал TV-2? Все правильно, це провладний телеканал, який ідеалізує Віктора Орбана в режимі 24/7. Ну, треба ж, яка несподіванка!