Російське командування розгорнуло масову розконсервацію техніки, що знаходиться на зберіганні.

Через залізничну станцію Чебаркуль у Челябінській області зараз женуть ешелони з технікою знятою зі зберігання з центрів забезпечення мобілізаційного розгортання Центрального ВО. Йдеться про 295 ЦОМР в Омську та 297 ЦОМР в Абакані.

Також техніку знімають із зберігання 22-ї центральної бази резерву та зберігання бронетанкової техніки в Буї, Костромській області Західного ВО – в основному БМП та танки Т-72.

Розгорнута розконсервація засіків арсеналу РАТ в Уссурійську, Приморського краю, 1063 ЦМТЗ Східного ВО, з бази зберігання військової техніки в Старій Куці, Забайкальського краю.

Слід розуміти, що вся ця техніка має попередньо пройти огляд і базове обслуговування і в обов’язковому порядку ремонтні роботи необхідного рівня.

Сумарно з обслуговуванням зі зняття з консервації та транспортуванням, процес відправлення на фронт може тривати тижні. З найвіддаленіших російських районів понад місяць.

Фактично, маючи об’ємний потенціал із розконсервації техніки, вони не можуть його ефективно використовувати для компенсації втрат через ремонтні та логістичні проблеми.

Варто зазначити, що українські захисники знищують ворожі літаки.

Росія залишилася третину від авіації, яка може виконувати бойові завдання в Україні, але і це істотна загроза. Про це розповів відомий військовий експерт Олег Жданов.

“Авіації залишилося десь третина з тієї, яка може виконувати бойові завдання. Але третина для Російської Федерації обчислюється у понад 100 літаків. Тому те, що вони здійснюють за даними нашого Генштабу, 160, а в критичні моменти до 190 літаковильотів на добу, це справді режим дуже напружений», – заявив Жданов.

За добу українські військові ліквідували ще 100 російських загарбників. За даними Генштабу ЗСУ, загальні бойові втрати противника з 24 лютого до 5 червня орієнтовно складають:

– особового складу – близько 31 тисячі 150 осіб,

– танків – 1 тисяча 381 одиниць,

– бойових броньованих машин – 3 тисячі 392,

– артилерійських систем – 686,

– РСЗВ – 207,

– коштів ППО – 95,

– літаків – 210,

– вертольотів – 175.