MGbry-VIBYA

Зустрічайте нову еру − еру 3G.

3G – грандіозне інтернет-будівництво. «Третє покоління технології мобільного зв'язку» добралося нарешті до України. Найпершими, хто зможе скористатися високошвидкісним мобільним доступом до послуг мережі Інтернет та до технологій радіозв'язку стануть мешканці Одеси, Києва, Запоріжжя, Харкова, Дніпропетровська та Львова.

 

По суті 3G в Україні існував з грудня 2006 року під торговою маркою «PEOPLEnet».  З 1 листопада 2007 року Укртелеком запустив мережу зв’язку «Utel». З 2012 року компанія «ТриМоб» також надає послуги 3G.

23 лютого 2015 року відбулися торги між трьома мобільними операторами. Перше право на лот отримав оператор Life :), сплативше 3,355 мільярда гривень. Другі – «МТС Україна», які за лізенцію віддали 2,71 мільярдів гривень. Третій лот залишився «Київстару», який за частоти  заплатить 2,7 мільярдів гривень.

У операторів є 18 місяців, щоб запустити 3G мережу у всіх обласних центрах. У райцентрах та населених пунктах, де кількість мешканців переважає 10 тисяч осіб, мережа третього покоління має з’явитися протягом 6 років.

Держава, в свою чергу, поповнила казну майже 9 млрд гривень.

 

Головний виконавчий директор мобільного оператора LIFE 🙂 Ердал Яйла наполягає на тому, що дата 23 лютого увійде в історію. Компанія готова брати участь у якісному перетворенні українського суспільства. Вони вірять, що досягти прозорості та прогресу в принципі легко. Не зважаючи на те, що переплатили 600 млн гривень від початкової ціни, усім задоволені.

Запекла боротьба велася з тої причини, що LIFE 🙂 аж ніяк не готові поступатися першими частотами. Грунтовно дослідивши, промоніторивши інформацію, компанія дійшла до висновку, що з технологічного боку перші частоти вигідніші, адже другий і третій лот можуть зазнавати двосторонній вплив. Це перенавантажує мережі конкурентів, що, в свою чергу, спричиняє незручності користувачам. Також на найперших частотах у сигналу є найменший ризик загасання.

Про планування своїх інвестицій компанія не готова розповідати, адже оператор порівняно молодий та новий на ринку, а оприлюднення своєї роботи у перспективі може зашкодити розвитку. Щодо самої мережі 3G та її запуску в Украні, то вважають, що таки є багато плюсів та позитивного розвитку в майбутньому. Це надасть нові можливості для гаджетів та стимул у просуванні мобільних покупок, інтернет-сервісів та комунікацій. Підняття ВВП та позитивний вплив на економіку країни також одна з задач, покладених на 3G-технології.

 

Експерт Дмитро Фурман запевняє, що швидкість того, наскільки швидко запустять мережу, залежить аж ніяк тільки від договору зі спецкористувачами, а також від того, наскільки швидко вдасться отримати інші дозвільні документи. До вересня 3G мало б бути. Напочатках в Українському держцентрі радіочастот потрібно отримати ряд документів, висновок про електромагнітну сумісність. Дозвіл щодо експлуатації також знадобиться. Очікувати доведеться терміном від чотирьох місяців до півроку.

 

В українців також виникає питання щодо мережі 4G, чи не вигідніше запускати одразу сучасніші технології. Проте питання щодо надання ліцензій такого стандарту, як 4G, в Україні ще не вирішені.

 

Отже, протягом наступного року на українців чекає революція інтернету та зв’язку загалом. Очікуємо продуктивної та якісної роботи операторів, як вони і обіцяли.

 

 

Автор: Валентина Рущак