У 2020 році вступають в силу зміни в механізмі реєстрації проживання в Україні. У зв'язку з цим органи реєстрації зможуть приходити додому до українців з перевірками, передає Корупція.Інфо.

Перевіряючі можуть запідозрити порушення правил прописки і прийти для інспекції в наступних випадках:

– Якщо власник житла звернувся із заявою в органи реєстрації про те, що зареєстрована людина вже не живе там, де прописувалась. З аналогічною заявою можуть звернутися й органи влади або підприємства будь-яких форм власності, які мають відповідні документальні докази.

– Якщо за один рік громадянин втретє змінює місце реєстрації.

– Якщо в одному приміщенні зареєстровано більше трьох сімей.

– Якщо в квартирі або будинку зареєстрована дитина до 14 років, а ніхто з її батьків або опікунів не зареєстрований разом з нею.

– Якщо громадянину анулювали реєстрацію (а таке можливо, якщо в декларації про реєстрацію він написав недостовірні відомості) хоча б один раз за останні три роки.

– Якщо громадянин поскаржився в органи реєстрації на ануляцію реєстрації, мовляв, приходьте і перевіряйте, приховувати нема чого.

– Якщо в декларації про реєстрацію записано "криву" адресу.

Популярне: Весняні канікули: Стало відомо, що скандальний нардеп Порошенка втік з України

Нагадуємо, що законопроект "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання", який днями був представлений Офісом реформ адмінпослуг і суттєво змінює правила гри інституту прописки, може вступити в дію в 2020 році.