Тепер статеві стосунки з особою, яка не досягла 16-річного віку, здійснені повнолітньою особою, будуть каратися обмеженням волі на термін до 5 років.

Верховна Рада прийняла закон, який встановлює мінімальний вік статевого повноліття на рівні 16 років. За відповідний законопроект проголосував 241 народний депутат, передає Корупція.Інфо

Як зазначається, відповідну зміну внесено до Кримінального кодексу.

Раніше кримінальна відповідальність передбачалася за статеві стосунки з особою, яка не досягла статевої зрілості.

При цьому конкретний вік не вказувався.

Тепер же природні або неприродні статеві стосунки з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою, будуть каратися обмеженням волі на термін до 5 років або позбавленням волі на той самий термін.

Ті ж дії, вчинені близькими родичами або членами сім'ї, караються позбавленням волі на термін від 5 до 8 років.

Закон передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років для осіб, які створюють місця розпусти із залученням малолітньої особи.

Крім того, Рада прийняла за основу законопроект №6070 (230 голосів "за"), який скасовує необхідність проведення експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої від зґвалтування.

Проведення експертизи втрачає свою актуальність у зв'язку з тим, що Рада встановила чіткий мінімальний вік статевого повноліття.

Популярне: Бійка між учителями та учнем: Один з викладачів – у лікарні

Нагадаємо, перед цим в залі парламенту виникла сварка між депутатами Народного фронту Юрієм Березою та Опозиційного блоку Олександром Вілкулом через мову