Документи і свідчення, оприлюднені Конгресом в рамках розслідування імпічменту президента США Дональда Трампа, свідчать про те, що міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков допоміг бізнесменові Льву Парнасу отримати доступ до впливового бізнес-середовища і політичної еліти України. Вони обмінялися більш ніж 100 повідомленнями.

Але одночасно Аваков допомагав і противникам Трампа. Так, він попередив посла США Марі Йованович і інших співробітників посольства США про дії Парнаса від імені Джуліані і про їх зусилля по звільненню її з поста.

Про це пише NBC News.

Згідно зі свідченнями Йованович, 15 листопада 2018 року Аваков сказав їй, що Парнас і Джуліані зв’язалися з ним, коли він був в США. Аваков сказав, що він коротко говорив з Джуліані по телефону. І додав, що хоче зустрітися з ним через занепокоєння про те, що він робить.

У лютому 2019 року, за словами Йовановича, Аваков спеціально попередив її, що Джуліані працює з Юрієм Луценком, тодішнім генеральним прокурором України, щоб зняти її з посади посла США.

І все ж протягом декількох місяців Аваков активно спілкувався з Парнасом, одним з головних людей Джуліані в Україні. Документи, опубліковані Судовим комітетом Палати представників, показують, що Аваков обмінявся з Парнасом як мінімум 110 повідомленнями з 15 квітня по 29 травня 2019 року, а стенограми вказують, що він зустрічався з Парнасом принаймні один раз.

Повідомлення показують, що Парнас намагається організувати зустрічі і ділитися інформацією, пов’язаною з Хантером Байденом, українською енергетичною фірмою Burisma, в раді якої колись сидів Байден, і Хілларі Клінтон. Парнас навіть просить Авакова про допомогу в забезпеченні безпеки, і Аваков, здається, надає допомогу, хоча неясно, чи є допомога приватними охоронцями або співробітниками громадської безпеки, пов’язаними з Міністерством внутрішніх справ.

14 травня Парнас направив подяку Джуліані Авакову через WhatsApp: “Мій любий друже. Я хотів би подякувати вам за вашу допомогу і розуміння в цій складній ситуації, а також за вашу допомогу особисто мені. Я повідомив про це шановному Руді, і він сьогодні в ексклюзивному інтерв’ю телеканалу “Інтер” висловить вам особисто і окремо величезну подяку. Чекаю зустрічі завтра. Дякую! “