З 2021 року українців перевірятимуть відразу після того, як вони подадуть заяву на оформлення субсидії. Якщо в одержувача виявлять великий будинок або квартиру, помітять велику покупку – допомогу доведеться повернути назад в бюджет.

ЗМІ розібратися, за що можуть забрати гроші:

  • є будинок площею від 200 кв. м або квартира від 120 кв. м;
  • машина до 5 років;
  • зробили покупку на суму від 50 тис. грн;
  • останнім часом не платили ЄСВ і не перебували на обліку в Центрі зайнятості.

Також в новому році на субсидії виділять 36,6 млрд грн. Це майже на 400 млн менше, ніж в 2020-му. У Кабміні вже анонсували підвищення тарифів на електроенергію, щомісяця перераховують тарифи на газ, розблокували можливість підвищувати тарифи на опалення і гарячу воду.

Очевидно, що витрати на комуналку будуть рости, а грошей на субсидії будуть виділяти все менше. В такому випадку: або будуть зростати доходи населення, або ретельніше стануть контролювати одержувачів допомоги і відсівати порушників, або розмір субсидій скоротиться.

В 2021-м українцям замість 15% від сукупного доходу сім’ї на комуналку потрібно буде віддавати 20%. Розмір обов’язкового платежу збільшиться відразу після останнього карантинного місяця. Припустимо, якщо сукупний дохід вашої сім’ї з двох чоловік 10 тис. грн, а за комуналку треба платити 2 тис. грн, зараз субсидія складе близько 500 грн, а в 2021-му ви можете зовсім втратити на неї право.

Разом з бюджетом на 2021 рік Україна отримала нові соціальні нормативи, орієнтири щодо інфляції і навіть комунальним субсидіях.