Українцям готують нові суворі покарання.

Цю інформацію підтвердив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

За його словами, українці продовжують у нетверезому стані сідати за кермо.

Заступник голови МВС визнав, що їх не зупиняють навіть захмарні штрафи від 10 до 48 тисяч гривень. Тому відомство хоче запровадити додаткове покарання для водіїв.

У разі затвердження законопроекту на нетверезого українського водія буде чекати не тільки протокол на місце і штраф у перспективі, але і арешт відразу на 15 діб.

Наголошується, що законопроект вже розроблений МВС і незабаром буде направлений у Верховну Раду для розгляду.

За словами Антона Геращенка, водіїв пропонують арештовувати на 5 доби, а за повторну спробу сісти за кермо в стані алкогольного сп’яніння – на 10−15 діб.

«Перший раз або штраф, або адміністративний арешт до п’яти діб. Залежить від грубості порушення правил дорожнього руху. Якщо людина в нетверезому стані зупинився на сигнал патрульного, то суд може призначити штраф. Якщо за водієм ще довелося гнатися, перш ніж його зупинити – то може бути арешт», резюмував він у спілкуванні з журналістами.

Раніше було відомо, що Верховна Рада затвердила нові штрафи для водіїв. Зокрема, парламентарії підтримали за основу та в цілому законопроект №1150 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей».

Затверджений документ передбачає введення адміністративної відповідальності за порушення правил перевезення дітей і за вчинення такого правопорушення повторно протягом року відповідно.