Глава держави Володимир Зеленський підписав закон, яким посилюється відповідальність за викрадення авто. Зокрема, унеможливлюється покарання у вигляді штрафу.

Згідно зі змінами, за незаконне заволодіння транспортним засобом більше не передбачено покарання у вигляді штрафу – такі дії караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Про це йдеться на сайті Офісу президента.

“За незаконне заволодіння автівкою з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу технічних засобів охорони, або якщо вартість автівки становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з конфіскацією майна або без такого”, — йдеться в повідомленні.

Варто звернути увагу на те, що якщо ж таке викрадення вчинено організованою групою або поєднане з насильством, або якщо предметом незаконного заволодіння є транспортний засіб, вартість якого у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум, передбачено позбавлення волі на строк від восьми до 12 років з конфіскацією майна або без такої.

Як уже згадувалося раніше, 3 вересня Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроєкт про посилення кримінальної відповідальності за крадіжку автомобіля.

Нагадаємо, що в Україні стали популярними ЗD номерні знаки для автомобілів, які не відповідають вимогам ДСТУ — це прописано в пункті 4.3 ДСТУ 3650: 2019 “Дорожній транспорт. Знаки номерні транспортних засобів. Загальні технічні умови”.

В патрульної поліції закликали українських власників транспортних засобів відмовитися від модних номерів, попередивши, що за їх використання передбачені штрафи.

До слова, в Україні підвищили штрафи для водіїв за п’яне водіння до 17-34 тисяч грн. Якщо ж порушник повторно буде спійманий за кермом п’яним, розмір штрафу складе 51 тисяч грн. Крім фінансового покарання, у водія відберуть права строком на три роки.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про введення нових штрафів за керування автомобілем в нетверезому стані ще навесні минулого року. Цей документ передбачає внесення змін до законодавства України, в якому раніше таке правопорушення кваліфікувалося як адміністративне.

Тепер п’яне водіння авто — кримінальний злочин, за яке, крім штрафів, можуть позбавити прав строком до трьох років. При цьому водій ризикує отримає судимість за новою статтею 286-1 КК навіть в разі залучення в перший раз.

Кримінальна відповідальність передбачена за:

  • керування транспортним засобом в стані алкогольного сп’яніння;
  • передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння;
  • відмову водія від проходження медобстеження на стан алкогольного сп’яніння;
  • вживання водієм алкоголю після дорожньо-транспортної пригоди за його участю;
  • вживання алкоголю після зупинки транспортного засобу на вимогу поліцейського.