Пашинський влаштував в ДБР звільнену суддю, яка допомагала йому в рейдерському захопленні.

Колишня суддя Тернопільського окружного адмінсуду Надія Ходачкевич, звільнена Вищою радою правосуддя за порушення присяги судді та участь у рейдерському захопленні Житомирської кондитерської фабрики, допущена до участі в конкурсі на посаду заступника керівника Управління правового забезпечення центрального апарату Державного бюро розслідувань (ДБР).

На даний момент екс-суддя перебуває під слідством, яке веде ДБР. 27 листопада 2015 Ходачкевич вступивши в змову з депутатом-рейдером Сергієм Пашинським прийняла незаконне рішення, яке дало можливість Пашинському почати рейдерське захоплення Житомирської кондитерської фабрики. 

Рішення судді Ходачкевич було визнано незаконним Вищою радою правосуддя, після чого в 2018 році вона була назавжди звільнена з посади судді. В цьому ж році проти Ходачкевіч відкрито кримінальну справу.

Таким чином злочин Ходачкевич розслідує ДБР, в центральному апараті якого вона планує працювати. Це явний конфлікт інтересів і такий кандидат не міг бути допущений до конкурсу в ГБР.

За даними журналістів інтернет видання UA1.com.ua, пройти перевірку на сумлінність колишньої судді допоміг, «людина Пашинського», керівник Управління кадрової роботи та державної служби Державного бюро розслідувань Віталій Француз.

Француз довгі роки є правою рукою одіозного екс-депутата Сергія Пашинського і до недавнього часу був «смотрящим» Пашинського в Житомирі та Житомирській області. Після створення ДБР Пашинський зміг організувати призначення своєї людини на високу посаду в ДБР.

Віталій Француз, будучи членом конкурсної комісії з призначення керівників підрозділів центрального апарат ГБР, приховав від комісії факт наявності у Ходачкевич конфлікту інтересів і те, що кримінальну справу проти неї розслідує ДБР.

Українці коментуючи дану новину ,зазначають що Володимир Зеленський повинен звернути на це увагу, не допустити в подальшому таких “інцидентів”. Ті хто вже були піймані на гарячому, більше ніколи не можуть бути на таких важливих посадах.

Варто зазанчити, що нещодавно Держбюро розслідувань відмовилося повідомляти інформацію про те, чи повернули колишньому депутатові Верховної Ради Сергію Пашинському (Народний фронт) назад його пістолет.

Про це йдеться у відповіді ДБР на запит ЗМІ.

Згідно відповіді, ДБР вважає, що така інформація є таємницею досудового розслідування і не підлягає розголошенню, а також може завдати шкоди інтересам розслідування.