Сьогодні, під час брифінгу, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов повідомив про те, що РНБО запустила систему моніторингу олігархів.

“Апарату РНБО було поставлено завдання розробити систему моніторингу, і ми сьогодні мали звіт про те, що в Апараті РНБО розроблена і введена в експлуатацію в серпні 2021 року сучасна інформаційно-аналітична система, яка має систему третього класу найвищого рівня складності. Вона зможе здійснювати моніторинг усіх тих людей, які після прийняття закону про олігархів у Верховній Раді повинні бути під системою нашого моніторингу”, – сказав Данілов.

Інноваційна система здатна працювати з відкритими документами, для службового користування і секретними.

“Таких систем в нашій країні майже немає. Це перша система з таким захистом. Вона побудована таким чином, щоб у разі прийняття у Верховній Раді закону ми відразу могли відреагувати на всі ті питання, які перед нами поставить законодавець”, – додав Данілов.

Єдині перепони зустрічають лише на етапі впровадження закону. Є народні депутати, які гальмують прийняття закону, або в принципі відмовляються за нього голосувати.

“Зараз (щодо цього документа – ред.) – справа за депутатами, і не всі вони мають бажання голосувати за цей проєкт закону. Єдине, що хотів я наголосити на тому, що Президент вніс (до парламенту – ред.) законопроєкт, як він і обіцяв. А коли політики ідуть до влади, у всіх без винятку одна і та сама теза: “Ми будемо боротися з олігархами”. І як тільки вони потрапляють у владні кабінети, як тільки вони отримують те чи інше крісло, ту чи іншу посаду, вони чомусь забувають про те, що вони обіцяли виборцям”, – зазначив Данілов.