Вдова американського сенатора Джон Маккейна Сінді Маккейн, яка прибула до України у складі місії спостерігачів на вибори Президента, заявила, що цим візитом хоче вшанувати пам’ять свого чоловіка, який безмежно любив Україну.

Про це вона написала у Twitter.

«Вважаю, що немає кращого способу відзначити доробок мого чоловіка, як продемонструвати постійну підтримку свободи в країні, про яку так щиро дбав мій чоловік. Для мене честь бути у складі місії спостерігачів від Міжнародного республіканського інституту», – зазначила Маккейн.

Вона підкреслила, що Джон Маккейн рішуче підтримував Україну в боротьбі за свободу.

«Джон був прихильником народу України в його боротьбі за свободу. Він назвав Євромайдан «однією з найбільш зворушливих подій», які він бачив… «Я ніколи не бачив подібного до того, свідками чого ми стали». Тепер я розумію, чому він любив Україну», – написала Сінді Маккейн.

Сінді Маккейн працюватиме спостерігачем на виборах Президента України у складі місії, організованій Міжнародним республіканським інститутом США та Інститутом імені Маккейна університету штату Арізона.

Як відомо, кандидат у президенти США, а також послідовний критик режиму Путіна у Росії, активно просував у Вашингтоні проукраїнську позицію.

Чого тільки варті ці його цитати. 

Під час виступу на Євромайдані 15 грудня 2013 року: 

"Ми перебуваємо тут, тому що ваша мирна боротьба надихнула усю країну на зміни. Ми перебуваємо тут, щоб підтримати вашу справедливу справу та право змінити свою долю вільно, мирно та демократично. І ваша доля, як ми вважаємо, перебуває у об'єднаній Європі – Україна дасть Європі краще, і Європа дасть краще Україні".

"Одне лиш те, що ми не надали Україні оборонних озброєнь, — вже ганьба. Це ганебна сторінка американської історії. Завжди, завжди ми давали народам можливість захистити себе від нападу. Як і нам допомогли — коли французи прийшли нам на допомогу під час війни з Великобританією".

Про російську агресію проти України

"Путін розраховує, що чим більше його збройні сили та прихильники вб'ють українців, тим більше української території вони зможуть захопити. І чим більше Путін буде змушувати Україну віддавати свої обмежені ресурси на війну, а не на поліпшення економіки, тим більше він зможе розхитати владу в Києві та перешкодити Україні реалізувати її євроатлантичне майбутнє".