Російські окупанти вже розробили план евакуації посадовців ворожої адміністрації та їхніх родичів з тимчасово окупованого міста Василівка Запорізької області до Криму.

Про це інформує Центр національного спротиву.

Повідомляється, що згідно з планом колаборанти з сім’ями мають виїхати в тимчасово окупований Крим за дві години до відступу російських військових з Василівки на Запоріжжі.

“Відповідним планом росіяни хочуть заспокоїти зрадників, адже ті мають панічні настрої”, – пише відомство.

В окупаційній адміністрації Криму також почали формувати плани евакуації. Загарбники формують перелік працівників та їх родин, які підлягають першочерговій евакуації.

Водночас у деяких містах плани вже сформувати й навіть затвердили, зокрема, у кримському Красноперекопську.

“Такі дії окупантів свідчать про те, що вони не вважають, що “Росія тут навсєгда” як заявляє місцева пропаганда й не мають на меті затримуватись в Україні надовго. При цьому ворог продовжує мародерство та експлуатації українських промислових потужностей на захоплених територіях”, – наголошують в ЦНС.

Крім того, ворог посилює поліцейський режим на українських територіях.
Поліціянти використовують свої повноваження для утиску українців, а не своїх “колег” із ПВК “Вагнер” і “Ахмат”, що більше посилює соціальну кризу в регіоні.

Водночас якщо окупанти самі поїдуть із Криму, нам це тільки на руку.

Про це розповів політичний аналітик, PR-експерт Олександр Солонько 

“На території окупованого Криму незаконно перебуває велика кількість росіян. Вони незаконно перетнули кордон і мають залишити територію нашої країни”.

Тож акцентує експерт, якщо окупанти самі поїдуть звідти, нам це тільки на руку. “У будь-якому разі, це не має жодним чином впливати на те, що український суверенітет над Кримом має бути відновлений”, – констатує Олександр Солонько.

Путін розуміє, що як тільки ми будемо готові до контрнаступу – плани Кремля руйнуватимуться. Військовий експерт Олег Жданов вважає, що російські війська остаточно посипляться в Україні, щойно українські захисники вийдуть на Азовське узбережжя. Це стане тим самим початком кінця для російських окупантів, про який усі говорять. 

“Якщо ми виходимо на Азовське узбережжя, то ні про яке перекидання військ з Криму на Донецький напрям не може бути мови. Сьогодні Кримський міст не працює за своєю вантажопідйомністю, ешелони з технікою пройти по ньому не можуть, трали з танками там теж не проходять, оскільки автомобільна частина пошкоджена. Єдиний шлях постачання військової техніки Криму – це поромні переправи”, — заявив експерт.

Він зазначив, що на одних поромних переправах багато не перекинеш, тому росіяни в Криму одного разу можуть опинитися в пастці. За словами Олега Жданова, окупанти вже нервують, тому панічно посилюють війська мобілізованими у Бердянську та Маріуполі.

Експерт прогнозує, що врятуватися зможуть лише ті росіяни, які зараз покидають Крим, бо це вже не можна буде зробити, коли розпочнеться контрнаступ ЗСУ. На думку Жданова, у цьому випадку Кремлю доведеться знімати війська з Луганського та Донецького напрямів, щоби не допустити прориву наших військ на Азовське узбережжя. Це дасть нашим силам можливість піти у наступ на Донбас.