Президент України Володимир Зеленський провів селекторну нараду, під час якої поспілкувався з міськими головами обласних центрів та головами ОДА.

До наради в режимі онлайн також долучилися Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Учасники обговорили питання вирішення проблем щодо непоширення та боротьби з COVID-19, що були озвучені регіонами після першої селекторної наради 22 березня.

«Більшість питань – до Міністерства охорони здоров’я. Найскладніші проблеми у найпростішому – достатній кількості засобів індивідуального захисту, дезінфекторів, апаратів штучної вентиляції легень», – сказав Глава держави.

Заступник керівника Офісу Президента й секретар Координаційної ради з протидії поширенню COVID-19 Кирило Тимошенко детально розповів про те, як відбувся розподіл масок, комбінезонів, тестів, апаратів ШВЛ, які прибули в Україну літаком з Китаю в ніч проти 23 березня.

«Вчора ми викупили потрібні реагенти, і сьогодні о 10-й ранку вони були доставлені в регіональні лабораторії. Наші вірусологи консультують лабораторії щодо використання наданих засобів напряму – в телефонному режимі чи онлайн», – повідомив він.

У той же час телеграм-канал “Легітимний”, посилаючись на джерела в Офісі президента, повідомляє про те, що, на сьогоднішній нараді мери міст дуже сильно скаржилися президенту, що їм дісталася мала кількість тестів на коронавірус, а також «ЗІЗ». Всіх цікавило питання, коли буде наступна партія.

Президент обіцяв тим, кому дісталося «мало» з наступної партії дати більше. Вона очікується найближчим часом.

Президент тримає це питання на особистому контролі. Спілкується безпосередньо з представниками Китаю.
Зустріч з регіонами пройшла конструктивно. Президент подякував регіональній владі, що вони перестали “спекулювати” на цій темі.