Друзі, завтра відбудеться останнє цьогорічне засідання РНБО. Про це на своїй Фейсбук-сторінці пише політичний оглядач Михайло Шнайдер. 

І це дійсно важливо. Адже саме завдяки президенту Зеленському, РНБО набула тієї ваги, яку і визначено для цього органу Конституцією. Це вже не тиха гавань для солідних чиновників, яких більше нема куди діти. Це не другорядний орган, як було раніше, коли він продукував лише нікому не потрібні папірці.

Це РЕАЛЬНИЙ координаційний орган для держави у галузі національної безпеки – саме оскільки це визначено статтею 107 Конституції України. Також варто розуміти, що РНБО збирається тоді, коли є підстави для цього, коли сформовано відповідний порядок денний.Про це майже завжди є повідомлення – за винятком випадків, коли РНБО збирається у спеціальному Режимі. Тому з нетерпінням чекаємо на завтрашнє засідання. Адже воно обіцяє бути дуже цікавим.

Політолог Дмитро Олещук на своїй сторінці у Фейсбук написав наступне:

Тут щодо цього опитування, у якому Гетьман обходить Зеленського, тут є цікавий момент. Порошенко зараз за межами України. Нехай його прихильники доводять, що це усе лише важливий міжнародний тур, і він скоро повернеться, для широкого загалу все виглядає зовсім не так. 
Досить важко пояснити, яка така важливість зустрічати новий рік у Польщі. Які там важливі зустрічі можуть бути 31 грудня? Це ж не Антарктида, сів на літак – і ти в Україні через півтори години. Тому виглядає це саме як втеча, і для лідера опозиції якось воно виглядає не дуже. Не лише для клятої «зеленої плісняви», але й для потенційних союзників.
Приміром, нещодавно представниця видання Страна.юа Крюкова у вечірньому праймі України 24 таврувала Порошенка за «втечу». При чому, зроблено це було так, що позиція власника каналу виглядала очевидною. Питання не у нинішній ситуації, питання у тому, кого має підтримувати Ахметов як «лідера опозиції». Тим більше, що у нього своїх претендентів вистачає.
Взагалі, Україна 24 у вечірній прайм нагадує шоу «Останній опозиціонер», де молоді та перспективні претенденти змагаються за безумовну підтримку «поважного бізнесмена». Ну і тут виходить «правильний рейтинг», що перемогти Зеленського може лише Порошенко. Зввсно, правильний рейтинг будуть обговорювати на правильних каналах, створюючи відповідний інформаційний фон.
Не треба шукати нових опозиціонерів, треба підтриувати Єдиного опозиціонера. Не знаю, наскільки це спрацює. Але якщо і спрацює, то не надовго. Все одно питання повернення скоро знову постане.