Держсекретар США Ентоні Блінкен зробив гучну заяву щодо невиконаних Росією мінскьих угод. Він зазначив, що наша держава насамперед повинна продемонтрусвати готовність дотримуватися мінських угод разом з РФ, проте нагалосив на тому, що саме Росія начхала на більшість з них.

“Росія і Україна повинні дати зрозуміти, що вони готові виконувати те, про що вони домовилися в рамках мінських угод. Більша частина з цього не була виконана. А велика частина того, що не було виконано, належать до Росії. В той самий час, є і ті речі, які повинна зробити Україна”, – заявив Блінкен.

Зазначимо, що напередодні США заявили, що зможуть зіграти допоміжну роль у врегулюванні конфлікту на Донбасі. Через те, що переговорний процес зайшов у глухий кут.

Вона наголосила на тому, що осною вимогою є виведення інозеимних військ за межі України та проведення вільних незалежних виборів.

Але основними вимогами залишаються вивести іноземні війська за межі України і провести вільні незалежні вибори. За її словами, США давно підтримують мінські угоди, хоча багато пунктів і не виконуються.

“Переговори зайшли в глухий кут, і обидві сторони роблять все для того, щоб мікроелементи затягували обговорення великих елементів. Чи хоче Путін дійсно повернути Донбас? Ми не знаємо, але ми віримо в це і думаємо, що США можуть зіграти допоміжну роль, як ми це робили раніше”, – зазначила Нуланд.

Вона уточнила, що мова йде про формат переговорів, який йшов паралельно з нормандським.

“Ми не бачимо жодної альтернативи (мінським угодам, – ред.). Треба починати щось робити, а не просто говорити про мінські угоди. Це вимагає інтенсивної співпраці, політичної волі та громадської підтримки”, – додала Нуланд.