Окупаційні війська з Російської Федерації продовжують зосереджувати свої основні зусилля на наступальних діях на Сході України. Таким чином кремлівські загарбники намагаються вийти на кордони Донецької та Луганської областей.

Проте через потужний спротив українських захисників ворогу нічого не вдається. Про це розповіла заступниця глави міністерства оборони України Ганна Маляр.

За словами Маляр, на цих ділянках ситуація несуттєво, але дещо змінюється. Декілька місяців поспіль росіяни наступали на Сході на 4 напрямках:

    Авдіївському,

    Мар’їнському,

    Лиманському,

    Бахмутському.

«Пізніше періодично активізовувався ще на двох напрямках – Шахтарському та Куп’янському. Вийти за цей час на кордони Донецької та Луганської областей ворогу так і не вдалось. Ворог виснажився і зараз здійснює заміну військ та перегрупування», – зауважила заступниця міністра.

Вона додала, що по всіх напрямках загарбники не припиняють обстрілів та завдання авіаударів. Натомість географія наступальних дій дещо змінилася.

“На трьох із зазначених напрямків – Бахмутський, Авдіївський, Шахтарський – протягом доби ворог наступальних дій не проводив. Разом з тим на Бахмутському ворог намагався повернути втрачені позиції, але не зміг. На інших трьох напрямках – Куп’янський, Лиманський, Мар’їнський – ворог активний та проводить доволі інтенсивні наступальні дії, але безрезультатно”, – наголосила Маляр.

У Бахмуті ситуація умовно стабільна. Сили оборони контролюють південно-західні околиці міста. Вагнерівці остаточно ще його не залишили. За даними Міноборони, наразі вони здійснюють інструкторську роботу з загонами регулярної армії, які прибули у Бахмут.

“По прикордонних районах з РФ ворог веде обстріли та завдає авіаційних ударів. На Запорізькому та Херсонському напрямках противник в обороні”, – підсумувала посадовиця.

В свою чергу відомий російський опозиційний політолог із Вашингтону Андрій Піонтковський вважає, що вихід приватної військової компанії «Вагнер» на чолі з їх ватажком Євгеном Пригожиним із Бахмута створює ідеальну можливість для української армії щодо контрнаступу на цій ділянці фронту.

Про це Піонтковський заявив в ефірі українського телеканалу.

“Надзвичайно гостра ситуація створилась зараз в місті Бахмуті. Глава терористичної ЧВК «Вагнер» Пригожин йде з Бахмута, він знову підкреслив, що його частини залишать місто. Ця перезмінка в Бахмуті створює ідеальну можливість для Збройних Сил України, яка нависла на окупантів з двох флангів над Бахмутом. Оточити й добити усе, що там залишиться. І неважливо, хто там, вагнерівці, кадирівці чи регулярні війська Російської Федерації. Пригожин вже почав тріумфальну ходу містами Сибіру та Далекого Сходу, повторюючи тези: я героїчно звільнив Бахмут, а міністерство оборони РФ на чолі з Сергієм Шойгу його знову програли”, – зауважив Андрій Піонтковський.

За словами політолога, в Російській Федерації посиляться чвари та розбрат після нищівного удару, якого завдасть українська армія і разючого контрнаступу, який вже фактично оголошений.

“Дата наступу ЗСУ нам невідома, але відома тим, хто цей удар здійснюватиме. Я впевнений, що він припаде по часу із цією паузою, перезмінкою в Бахмуті. Якщо 5 червня вагнерівці підуть з Бахмута, міноборони РФ просто не встигне закріпитись на цих рубежах. Це ідеальна точка для знищення всього російського угруповання та занулення всієї історії так званих успіхів російської армії під час зимового наступу”, – наголосив Піонтковський.