Вже зовсім скоро наші захисники можуть вийти на Луганськ. Усе залежатиме від сили засобів.

Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу ЗСУ Роман Світан

Окрім того він вважає, що це може статися вже найближчими тижнями.

Якщо буде достатньо резервів, і після каскадного обвалу фронту в районі між Сватово та Рубіжним наші вийдуть на оперативний простір, в принципі, вони можуть за тиждень дійти до Луганська з лівого боку Сіверського Донця. А далі атакувати Луганськ на місці. Це можуть бути тижні до виходу на Луганськ, – зауважив Світан.

Однак, додає він, може бути прийняте рішення звільняти спершу правий бік Сіверського Донця. “Там доволі потужна лінія укріплення, і треба 1 – 1,5 місяця працювати, аби дістатися Луганська”, – зазначив військовий експерт.

Водночас є й інший сценарій – зайти у Донецьк та звільняти Луганськ з обох боків. “Якщо буде прийняте рішення заходу в сам Донецьк, вирішувати питання можна буде з двох боків – Луганськ можна брати “в кліщі” вже звідти”, – сказав льотчик-інструктор.

Полковник запасу ЗСУ наголошує: ключовим фактором є сила засобів. “Аби виконати таке завдання, потрібен не один десяток українців”, – підсумував він.

Варто сказати, що російське командування зганяє у Сватове все, що може їхати, стріляти та заряджати.

Про це пише воєнно-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив Олександр Коваленко у Телеграм-каналі

Зараз у цій локації так чи інакше сконцентрована дуже пекуча суміш із представників Західного військового округу Росії, Центрального військового округу, представників 1 і 2 армійських корпусів з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, представників ПВК “Вагнер”, а також такий собі ексклюзив, як добровольчі батальйони “БАРС”.

Звичайно, це все дислокується не в самому містечку, а мазками розмащено у, скажімо так, Сватівській та біля Сватівської локації. Але навіть з таким врахуванням угруповання дуже і дуже навіть загрозливе і є реальною силою з далекосяжним потенціалом. Або…? Ті самі граблі

Я завжди говорю про російські окупаційні війська: кількість – це не означає якість. І ще я дуже часто Луганський плацдарм порівнюю з Харківським. Адже вони й справді, як однояйцеві близнюки – зазначає експерт.

Подібна логістична артерія, яка опиняється під вогневим контролем ЗСУ, робить угруповання російських окупаційних військ безпорадним. Концентрація потужної ударної групи в Ізюмі для наступу на Слов’янськ, а зараз, в районі Сватового. І який був ефект від цієї концентрації? Наступ російські окупаційні війська розвинути на Слов’янськ не змогли, реалізувати потенціал аналогічно, довелося лише тікати. Сватове здивує іншим результатом? Результатом…

Але головне те, що, на відміну від Харківського сюрру, на Луганському плацдармі у росіян все набагато гірше. У них відсутня ефективна система управління передовими підрозділами. Хочу подивитися на оперативність та узгодженість підрозділів 6-ї та 20-ї ЗВА в симбіозі з 2-ою ЗВА.

Підірвано систему забезпечення. Коваленко наголошує, що відсутня можливість використовувати в цілодобовому режимі, навіть за вузьким напрямком тактики “вогневого валу”, навіть в обороні, тобто 30 – 40 тисяч пострілів на добу. Задіяні ресурси не є підрозділами повністю укомплектованими, а зшиті з клаптів. Деякі давно вже потребують виведення для відновлення боєздатності.

Отже. Без єдиного ефективного управління військами, стабільного постачання, нових повністю укомплектованих підрозділів різношерстна маса накопичується в районі Сватового для того… Для того, щоб найближчим часом скористатися трасою Н-26 і з перемінною успішністю передислокуватися для перегрупування в район Старобільська – підсумував експерт.