Ситуація навколо Авдіївки справді ускладнилася. Там тривають запеклі бої. 

Про це розповів генерал-лейтенант ЗСУ в запасі, військовий експерт Ігор Романенко 24 каналу. 
 
Він пояснив, що російська армія вирішила переорієнтуватися на Авдіївку, бо там у них “сильніше логістичне забезпечення”, а довкола Бахмута зосереджені потужні українські зусилля. 

“Треба робити якісь дії, досягати результатів хоча б на якомусь напрямку”, – стверджує Романенко. 

Також окупанти зрозуміли, що на Авдіївському напрямку мають кращі можливості не лише артилерійських, а й авіаційних ударів. За словами Романенка, повинна бути ціла інфраструктура, яка б забезпечила роботу літальних апаратів – і пілотованих, і безпілотних. 

“Це не принципово стратегічний, але кращий за можливостями напрям. Вони керуються прислів’ями: “Якщо не в лоб, то по лобу” та “Ану ж пройде, ану ж досягнемо”. З цим в них погано”, – вважає військовий експерт. 

Хоча ситуація навколо Авдіївки справді ускладнилася. Тривають запеклі бої, але він впевнений, що українські сили “продовжуватимуть виконувати бойові дії оборонного характеру”. 

Тим часом, складна ситуація для окупаційного війська змушує вище керівництво РФ йти на нові кроки. Зокрема видання Bloomberg повідомляє, що Росія збирається набрати ще 400 тисяч контрактників для війни проти України. Так він спробує вирішити одне зі своїх стратегічних завдань. 
 
Як розповів військовий експерт, полковник ЗСУ Владислав Селезньов, в Росії дійсно є значний мобілізаційний потенціал. Але надзвичайно сумнівно, що звичайні росіяни зголосяться добровільно йти вмирати за забаганки диктатора Владіміра Путіна. 
 
Майже 170 тисяч “200-х” росіян. Чимала цифра. Фахівці стверджують, що ближче до травня вже буде 200 тисяч знищених окупантів. Очевидно, що Путін марить реалізацією плану щодо виходу на адміністративні кордони Донецької області, 
– зазначив Селезньов. 

На думку Селезньова, Путін не має сил та засобів, щоб повністю захопити території Донецької області, де зараз тривають активні бої. 

Як наголосив Селезньов, тут питання не лише у бажанні росіян йти воювати, але й у спроможності російської економіки та військово-промислового комплексу забезпечити усі потреби війська окупантів. 

Коли говорять цифру в 400 тисяч людей, які мають добровільно піти на контракт, то є питання… А де ж ділася спочатку регулярна армія у 200 тисяч осіб? А потім 320 тисяч мобілізованих. Чи не стануть ще 400 тисяч ставити собі це питання? 
– зауважив Селезньов. 

За деякими даними, Росія має можливість одночасно забезпечити підготовку 100 – 110 тисяч осіб включно з полігонами у Білорусі. Попри все, це досить значна цифра. І варто розуміти, що окупанти ще мають певний потенціал. Тому потрібно сильно працювати, щоб здобути перемогу у війні. 

Водночас військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що для ведення війни російським окупантам на місяць потрібно мати компенсаційний ресурс особового складу в кількості 50 тисяч військових. Він прогнозує, що в Росії оголосять нову, більш масштабну хвилю мобілізації. 

“Ми бачимо, що російські війська щомісяця зазнають втрат більше ніж 20 тисяч особового складу. Крім того, у них військові ще потрапляють у полон, також є підрозділи, що не бажають брати участь у бойових діях, знову ж таки є поранені та ротаційні потреби”, – пояснив експерт в ефірі телеканалу “Еспресо”. 

За словами Коваленка, через це росіянам потрібно мати компенсаційний ресурс у середньому 50 тисяч. Зараз же ворог може мобілізувати 20 тисяч осіб. При цьому, їх ще треба відправити на полігон аби ті отримали базові знання, що теж займає певний період часу.  

“Я більше ніж впевнений, що у РФ будуть вимушені оголошувати наступну більш масштабну мобілізацію, яка вже буде відкрита та репресивна, і ця потреба у них може виникнути у травні”, – наголосив військовий експерт.