Президент України Володимир Зеленський у відеозверненні до лідерів країн Європейського Союзу, які в четвер зібралися на саміт, запропонував провести саміт щодо мирного плану в одній з європейських столиць.

Про це повідомив кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Джозвяк.

За його словами, у зверненні до Європейської ради Зеленський сказав, що хоче організувати “саміт мирного плану” в Києві, “але розуміє, що всім може бути важко приїхати в Україну, тому запитав, чи можна провести такий саміт в одній зі столиць ЄС”.

Видання Politico повідомляє, що Зеленський протягом близько 10 хвилин звертався до лідерів ЄС у відеодзвінку під час відвідування міст на півдні України.

За словами європейського чиновника, суть послання Зеленського лідерам ЄС була такою: “Пришвидшіть доставку зброї, інакше війна затягнеться”.

За інформацією The Guardian, Зеленський попередив європейських лідерів про п’ять факторів, які можуть продовжити війну, включаючи затримки в доставці ракет великої дальності, відсутність сучасних літаків і слабкі місця в західних санкціях.

Як було відомо, президент України у своєму виступі на саміті G20 восени 2022 року представив мирний план з 10 пунктів, який охоплює такі питання, як безпека, у тому числі продовольча і енергетична, а також виведення російських військ з української території.

Пізніше йому висловили підтримку, серед іншого, США, Європейський Союз і Туреччина, а українська сторона говорила про намір провести захід, присвячений “формулі миру”, до річниці повномасштабного вторгнення.