З’явилися перші деталі атаки хакерів на урядові сайти України. У Держспецзв’язку кажуть, що всього було атаковано майже 70 веб-сторінок міністерств та відомств із структури Кабміну.

Щоправда, при цьому Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України забула додати, що саме сайти міністерств «силового блоку» – МВС та Міноборони під атакою хакерів устояли і працювали стабільно.

«Що важливо – незважаючи на те, що були атаковані ресурси «Дії» та Держказначейства, наші кіберфахівці зуміли уникнути витоку персональних даних. Зрештою, недаремно нещодавно із США приїжджали фахівці з кібер-війни навчати колег із України. Тим більше, що РНБО щільно цією темою займається», – прокоментували заяву Держспецзв’язку в телеграм-каналі «Вертикаль».

У висновку, організатори кібератаки досягли «мінімальної» мети – налякати жителів України, такий собі «психологічний тиск». Це перший мотив для влади вважати, що за сьогоднішньою кібератакою стоїть РФ, адже саме Кремлю зараз найвигідніше залякувати наших громадян.

Крім того, хакери чомусь вирішили «витягнути з рукава» історію про «Волинську різанину» – буквально улюблений штамп кремлівської пропаганди, який РФ використала для спроби посварити Україну та Польщу.

Хто причетний?

Наразі Кіберполіція, СБУ та Держспецзв‘язку встановлюють причетних до кібератак на сайти державних структур. Про це інформує пресслужба департаменту кіберполіції Національної поліції України.

«У ніч з 13 на 14 січня було здійснено хакерську атаку на низку урядових сайтів, зокрема МЗС, МОН та інші. На головній сторінці цих сайтів було розміщено повідомлення провокаційного характеру. Водночас контент сайтів не було змінено, а витоку персональних даних, за наявною інформацією, – не відбулося. З метою недопущення поширення атаки на інші ресурси, а також щоб локалізувати технічну проблему, тимчасово призупинено роботу низки інших урядових сайтів», – зазначає Служба безпеки України.

Окрім цього у Держспецзв’язку повідомили, що це найбільша атака за останні 4 роки.

Про це розповів на брифінгу заступник голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Віктор Жора. Наразі невідомо, хто точно стоїть за кібератакою.

“На жаль, можемо констатувати, що за останні чотири роки – це найпотужніша атака. Принаймні, враховуючи її охоплення”, – зазначив Жора.