Після нещодавньої заяви Лукашенко про готовність розмістити російську ядерну зброю на території Білорусі командувач Української добровольчої армії (УДА), радник Головнокомандувача ЗСУ Дмитро Ярош не втримався від власного коментаря:
“Прокремлівський диктатор Лукашенко заявив про готовність розмістити російську ядерну зброю на території Білорусі…
Вважаю, що у цьому випадку, владі України треба звернутися до наших союзників – США і Великобританії – із закликом розташувати частину їхнього ядерного потенціалу на території нашої суверенної держави.
Такий крок Заходу стане реальним виконанням
Будапештського меморандуму, що гарантував недоторканність наших кордонів і мир на нашій землі, в також відіб’є у Путіна бажання проводити будь-які загарбницьки дії стосовно України.
Ерефія розуміє тільки мову сили!”, – написав він на своїй сторінці у фейсбук.
Нагадаємо, у білоруському МЗС заявили про готовність розмістити російську ядерну зброю на своїй території у відповідь на майбутні можливі дії НАТО.
Таку заяву зробив міністр закордонних справ країни Володимир Макей, передає Deutsche Welle
“Ми розглядаємо можливість розміщення на території Білорусі ядерного озброєння – це одна з можливих відповідей на майбутні можливі дії з боку Північноатлантичного альянсу на території Польщі”, – зазначив Макей.
Крім того, за його словами, начебто зростає “чисельність військовослужбовців США та НАТО, які перебувають на території України”. При цьому він не уточнив, про яких військових і які їхні потенційні дії йдеться.
На початку грудня із пропозицією Росії розмістити свою ядерну зброю в Білорусі виступив правитель країни Олександр Лукашенко. Тоді глава МЗС РФ Сергій Лавров зазначив, що це можна розцінювати як застереження Заходу.
Водночас заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков заявляв, що в Москві почули й взяли до уваги сигнал від Лукашенка щодо можливого розміщення російської ядерної зброї на території республіки.
Розуміючи такого роду загрози з боку Росії Сенат США схвалив оборонний бюджет з допомогою Україні на 300 млн доларів.
Сенат США у середу схвалив проєкт оборонного бюджету на 2022 рік на суму $778 млрд, який передбачає виділення $300 млн на надання підтримки Україні, повідомляє “Європейська правда”.
Щорічний оборонний законопроєкт передбачає фінансування та визначає політику Пентагону. Він приймається Конгресом на двопартійній основі щороку протягом останніх шести десятиліть.
Проєкт бюджету передбачає виділення $300 млн на надання підтримки Україні, що на $50 млн більше, ніж запитував президент Байден, включаючи $75 мільйонів на летальне озброєння.
Водночас, до проєкту бюджету не увійшла поправка, яка передбачала санкції щодо компанії-оператора Nord Stream 2 AG. Її запропонували сенатори-республіканці Боб Менендес та Джим Ріш.
Загалом проєкт закону передбачає 770 мільярдів доларів на військові витрати, що на 25 мільярдів більше, ніж просив президент Байден, і приблизно на 5% більше, ніж передбачав минулорічний бюджет.
Він також передбачає 4 мільярди доларів для Європейської оборонної ініціативи та 150 мільйонів доларів для співробітництва у сфері безпеки в країнах Балтії.