Член наглядової ради “Укрзалізниці”, журналіст-блогер Сергій Лещенко назвав колегу, журналіста Дмитра Гордона “Геббельсом на службі Ахметова”.

Цими словами Лещенко прокоментував один із останніх виступів Гордона на каналі “Україна 24”.

“Гордон – це Геббельс сучасності на службі у Ріната Ахметова. Навіть російський Соловйов відпочиває поруч із цією пропагандою. Якщо Гордон зі мною не згоден, він може подати до суду, ми відразу зустрінемося, і я доведу, що він є Геббельсом, який працює просто для того, щоб його нинішній роботодавець, Рінат Ахметов, ставав багатшим, і своїм багатством ділився з тією пропагандистською машиною, яка обслуговує його інтереси”, – заявив Лещенко.

Загалом член наглядової ради УЗ охарактеризував ситуацію, коли Гордон різко змінив риторику щодо Зеленського, “бунтом у зливному бачку Петра Порошенка”. Лещенко впевнений, що кінцева мета “господаря Гордона” Ріната Ахметова – це закон про олігархів, і саме через нього бізнесмен віддав розпорядження підконтрольним медіа “мочити” нинішнього президента.

А безпосередньо приводом для звинувачень у пропаганді для Лещенка послужив ефір із Дмитром Гордоном, у якому останній заявив про “кінець Зеленського, якому залишилося два роки”, про те, що як президент він помер, і навіть більше того, що саме Зеленський “убив 95 Квартал” – тим, що нібито заборонив жарти про президента.

Як зазначають політологи, зараз йде жорстка боротьба між Ахметовим та оточенням Зеленського. Там є економічне підґрунтя, тому що практично весь бізнес Ахметова різко подорожчав, а цей бізнес серйозно впливає на соціальну ситуацію в країні.

Суперечності між Зеленським та Ахметовим почалися навіть раніше, але зараз ресурсна недостатність їх загострює. Боротьба не життя, але в смерть. Ахметов готує ґрунт для того, щоб спробувати організувати проти Зеленського чергову «майданчик», якщо той перед ним не капітулює. Для цього потрібний альтернативний лідер, який прийде до влади після Зеленського.

Для цього необхідно збудження народу і ненависть до влади, вказує політолог Ростислав Іщенко. Збудження ненависті Ахметов може організувати на раз-два, якийсь час залишивши пару-трійку великих міст без електрики. Він може ще спробувати саботувати підвіз продовольства, що спричинить сплеск цін та продовольчу паніку. Але, якщо з цим у нього можуть бути проблеми, то оскільки він є практично монополістом у плані постачання електроенергії, знеструмити великі міста в зимовий період він може. Коли ви при -10 градусах сидите в квартирі, що не опалюється, то революційна свідомість різко загострюється. Навіть якщо всі ці люди на вулицю не підуть, то вони тихо ненавидітимуть владу. На вулиці за гроші виведуть стільки, скільки треба.

Проблему із загостренням протистояння між владою та народом Ахметов може вирішити, отже, йому треба вирішити проблему лідера. Він зробив ставку на Разумкова. Це відомо давно. Разумков постійно піарить телеканали Ахметова. До цього Аваков говорив, що готовий до об’єднання з Разумковим проти Зеленського. Зрозуміло, що Аваков просто так не став би вкладатися в цей проект, якби не відчував за Разумковим силу та капітал Ахметова. Зараз Разумкова розкручують, але найпростіше рейтинг не набирати в реальності, а просто сказати, що є соцопитування, де в нього рейтинг різко зріс, і він перемагає всіх у другому турі. Потім, якщо буде перший чи другий тур, йдіть і доводьте, що це були фальсифікації, бо є соцопитування, які нібито давно показували, який популярний Разумков.