Українська сторона раніше повідомляла, що візит Володимира Зеленського до США може відбутися вже у липні. Водночас наразі у Штатах пропонують запланувати прибуття українського лідера на другу половину серпня.

У Вашингтоні наполягають, що візит Зеленського має відбутися ще до урочистостей з нагоди Дня Незалежності України. Остаточне рішення сторони наразі не ухвалили.

Вашингтон пропонує Києву провести цей візит в кінці серпня (але до Дня Незалежності України), що викликає крайнє незадоволення української сторони, – мовиться у повідомленні.

За даними ЗМІ, після першої телефонної розмови глави Офісу Президента Андрія Єрмака та заступниці держсекретаря Вікторії Нуланд сторони ще тричі узгоджували тексти повідомлень.

У процесі погодження деталей американська сторона викреслила слово “липневий” з українського повідомлення. Такі зміни викликали незадоволення української сторони.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський і Джозеф Байден провели телефонні переговори. Під час розмови Байден запросив українського президента у Білий дім.

Ймовірний візит Зеленського до адміністрації Байдена відбудеться уже цього літа. Таку попередню інформацію оприлюднив радник президента США з Нацбезпеки Джейк Салліван під час брифінгу.