Президент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом РФ Владіміром Путіним закликав його знизити напруженість на кордоні України, де Москва концентрує військові сили.

https://www.youtube.com/watch?v=9kSkKdDIHhI

Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться в заяві на сайті Білого дому.

“Президент Байден підкреслив непохитну прихильність США суверенітету і територіальної цілісності України. Президент висловив наше занепокоєння з приводу раптового нарощування російської військової потужності в окупованому Криму і на кордонах України та закликав Росію знизити напруженість”, – йдеться в заяві.

Також зазначається, що під час розмови обговорювалися низка регіональних і глобальних питань, в тому числі намір США і Росії продовжити діалог про стратегічну стабільність з низки питань контролю над озброєннями і проблем безпеки, ґрунтуючись на продовженні терміну дії нового Договору про скорочення ядерної зброї.

“Президент Байден також ясно дав зрозуміти, що Сполучені Штати будуть діяти рішуче на захист своїх національних інтересів у відповідь на дії Росії, такі як кібернапади і втручання у вибори”, – йдеться в заяві.

Білий дім заявив, що Байден підтвердив свою мету побудови стабільних і передбачуваних відносин з Росією відповідно до інтересів США і запропонував в найближчі місяці зустріч на вищому рівні в третій країні для обговорення всього спектру проблем, що стоять перед США і Росією.

В свою чергу, президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова до ймовірного російського вторгнення. Про це він повідомив журналістам американського телеканалу CNN під час візиту в зону проведення ООС 8-9 квітня. Сюжет канал опублікував в понеділок, 12 квітня.

«Звичайно, ми знаємо про це з 2014 року, ми знаємо, що це може статися в будь-який день. Вони готові, але ми теж готові, тому що ми перебуваємо на нашій землі і на нашій території», – заявив Зеленський.

Він додав, що приїхав на Донбас оскільки українським бійцям потрібно знати, що в них є «політична підтримка».

Зеленський також заявив, що якщо США бачать Україну в НАТО, то це має підкріплюватися діями. Крім того, з його слів, Джо Байден повинен зробити більше для стримання Росії, а також допомогти завершити цей конфлікт.