Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль переконаний, що карантин точно триватиме до кінця лютого 2021 року. Втім, він очікує, що й влітку 2021 року карантин не закінчиться.

До кінця лютого карантин ще буде, а тоді будемо бачити динаміку на весні, заявив Денис Шмигаль під час своєї участі в онлайн-розмові “Україна й світ у 2021 році”.

“Ми всі бачили різні приклади розвитку ситуації в різних країнах. Єдиний інструмент, який працював – це жорсткий локдаун, але коли закінчиться карантин – поки жодна країна не може спрогнозувати”, – заявив прем’єр-міністр.

Крім того, він висловив переконання, що історія з коронавірусом не закінчиться й літом 2021 року. Мовляв, з коронавірусом доведеться жити ще близько 2 наступних років.

“Щоб повністю прибрати ризик епідемії, 90% населення країни мають бути вакциновані. Я це знаю з вакцинації грипу. Коли працював головою ОДА, ставився план, що 90% області мають бути вакциновані”, – зазначив Денис Шмигаль.

Втім, він переконаний, що такий сценарій нереальний. Натомість одночасно з вакцинацією покращуватиметься протокол лікування хвороби. Загалом, за прогнозом глави уряду, наступний рік стане перехідним етапом у боротьбі з вірусом і поверненням до нормального життя.

Відмітимо, що Володимир Зеленський 17 грудня на відеоконференції із головами українських дипломатичних місій заявив про гостру потребу забезпечити Україну ліцензованою вакциною проти коронавірусної інфекції.

“Над цим завданням працюють керівництво держави, дипломатичний корпус і співробітники українських спецслужб. Таким шляхом ідуть усі країни світу, так маємо працювати і ми”, – заявив президент.

Зеленський, звертаючись до дипломатів, сказав, що інформація про те, у яких країнах, де вже розпочали вакцинацію, є надлишок вакцин, доступна.

“І нам необхідно дістати перші партії вакцини вже на початку наступного року, а саме – у січні. На жаль, ми поки не входимо до переліку пріоритетних 92 країн, які можуть дістати її у січні – лютому, але ми над цим дуже сильно працюємо, тому і вас прошу це робити. Включайтеся, всі контакти, які у нас є, передамо. Від вас залежить цей важливий результат”, – додав він.

Також варто додати, що Денис Шмигаль розповів, що Київ сподівається отримати черговий транш Міжнародного валютного фонду в перших місяцях 2021 року.

У нас добра співпраця з ЄС, ми отримали транш минулого тижня. Наступного тижня ми сподіваємося на прогрес у наших перемовинах із МВФ, тому у нас доволі-таки непогані перспективи”, – заявив він.

Шмигаль зазначив, що 8 грудня Україна завдяки розміщенню держоблігацій на зовнішньому ринку залучила $600 млн, а 15 грудня – 51 млрд грн на внутрішньому.

“Є пожвавлення. Приходять нерезиденти, тобто Україна сьогодні, навіть у цій кризі, є цікавою для інвесторів, зокрема іноземних. Це тішить”, – сказав прем’єр.

Точної дати отримання наступного траншу кредиту МВФ він не назвав.

“Наступний транш буде однозначно в наступному році. Цього року це неможливо. […] Якщо ми говоримо про прогнозоване майбутнє, то хотілося б мати це не пізніше лютого. Лютий-березень – це такі прогнози, про які ми говоримо із МВФ, за умови, якщо знову не буде якихось сюрпризів”.