На чотирьох шахтах Криворізького залізорудного комбінату під землею 17-ту добу залишились 156 шахтарів.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на повідомлення у Фейсбук голови Конфедерації вільних профспілок України та Незалежної профспілки гірників Михайла Волинеця.

“156 гірників чотирьох шахт КЗРК 17-ту добу продовжують підземний протест”, – написав Волинець.

Світлина від Михайло Волинець.

За його словами, на 19 вересня призначений наступний етап перемовин між протестувальниками та адміністрацією підприємства. Напередодні в перемовинах сторони дійшли консенсусу позитивних рішень з окремих питань.

“Є зрушення з питання підняття зарплати, але остаточного рішення ще не прийнято. Гірники наполягають на більшому відсотку підвищення зарплати – роботодавці говорять про коронавірусну кризу, про кризові процеси в економіці, пояснюючи, чому вони не можуть забезпечити цих грошей. Наша складність, складність людей найманої праці ще в тому, що роботодавці не надають нам відомостей про реальний фінансово-економічний стан підприємства”, – зазначив Волинець.

До позитивних рішень він відніс те, що, за попередніми даними, Харківський інститут гігієни дав позитивний висновок по всіх 10 спеціальностях, які випадали зі списків 1,2. Ці професії мають повернути до списків.

Почти 400 криворожских шахтеров объявили подземный протест - новости Украины - 112 Украина

Також роботодавці беруть на себе зобов’язання не переслідувати учасників протестів. Не притягати їх ані до кримінальної, ані до адміністративної відповідальності за участь у протесті.

Служба Держпраці на шахтах наразі продовжує перевірки.

“Вкрай важливо простежити, щоб підсумки перевірки були об’єктивними. Щоб були оглянуті робочі місця, де використовується застаріле обладнання, де не вирішується питання охорони праці, підняте питання відносно оплати праці, індексації заробітної плати з 2013 року, проблеми порушення принципу соціального діалогу. Що важливо – сприяти його відновленн”, – говорить Волинець.

Він впевнений, що підвищення заробітної плати на КЗРК неодмінно призведе до збільшення оплати праці на інших підприємствах видобувної промисловості в Кривому Розі, в тому числі на шахтах з видобутку уранової руди та цирконію.

Нагадаємо, протести шахтарів у Кривому Розі почалися 3 вересня. Станом на ранок 8 вересня, в підземному протесті брали участь 393 працівники шахт Криворізького залізорудного комбінату.

На 15-й день протесту під землею залишаються 179 шахтарів. Також стало відомо, що на підприємстві готуються до консервації всіх чотирьох шахт.

Разом з тим керівництво КЗРК не вважає підземний протест гірників страйком через те, що гірники не висунули свої вимоги письмово, і має намір вирішити конфлікт в конструктивному руслі.

17 вересня під землею знаходиться 179 протестувальників.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль доручив голові Дніпропетровської ОДА ініціювати діалог між працівниками і керівництвом Криворізького залізорудного комбінату. Також Державна служба України з питань праці за дорученням уряду перевірить публічне акціонерне товариство “Криворізький залізорудний комбінат”.

ПАТ “Криворізький залізорудний комбінат” – найбільше приватне підприємство України з видобутку залізної руди підземним способом. Шахти “Батьківщина”, “Жовтнева”, “Гвардійська”, “Тернівська” – основні структурні підрозділи, що входять до складу комбінату.