Рішення про необхідність позбавити Віталія Кличка посади глава Офісу президента аргументував ч. 4 ст. 118 Конституції.

Глава Офісу президента Андрій Богдан передав до Кабміну письмове прохання про звільнення з посади голови Київської міської держадміністрація київського мера Віталія Кличка.

"Так, це відповідає дійсності. Відповідно до вимог закону. Так само, як були подання на звільнення голів інших облдержадміністрацій", – підтвердили журналістам в прес-службі Офісу президента.

Прохання адресована міністру Кабміну Олександру Саєнко. Скан листи опублікував 24 канал. Богдан пише, що Кличко можна звільнити в зв'язку з тим, що голови місцевих адміністрацій призначаються і звільняються президентом за поданням Кабміну.

"Законом України" Про місцеві державні адміністрації "визначено, що голови місцевих держадміністрацій призначаються на строк повноважень президента, в разі обрання нового президента продовжують здійснювати свої повноваження до призначення в установленому порядку нових", – пише глава ОПУ.

Раніше Держбюро розслідування почало два досудових розслідування проти мера за нібито "земельні махінації".

У першому йдеться про договір оренди ділянки для обслуговування та експлуатації адмінбудинку на вул. Ямській, 23-Б у Голосіївському районі з компанією Техномонтажплюс. Друге стосується угоди КМДА з Роялті Тетрабуд, що отримала 0,14 га землі на проспекті Перемоги для будівництва та експлуатації житлового будинку. Кличко каже, що це вкидання.