РНБО на чолі із президентом України цього року наклала санкції на приватні літаки українських олігархів, серед яких Віталій Хомутиннік, Тарас Козак та Віктор Медведчук. Обмеження були встановлені на три роки, проте два з цих літаків продали, два продають зараз і лише один стоїть у Києві та не літає.

Ці санкції було накладено ще 19 лютого через прямі перельоти з України до Росії. Вони передбачають заборону видачі та анулювання наявних дозволів та планів на виконання польотів

Як йдеться в матеріалі Української правди, попри це літак Хомутинніка за п’ять днів до санкцій вилетів з України до Швейцарії. Він встиг побувати в Туреччині, Італії, на Кіпрі, Австрії, ОАЕ, Білорусі, Франції, Греції, США, Швейцарії, а в серпні повернувся до України. Йому вдалося це зробити, змінивши бортовий номер. Літак постояв два дні в Україні, вирушив до Монако, а потім до Швейцарії.

За інформацією журналістів, Хомутиннік зміг виставити літак на продаж навесні цього року.

“Два літаки народного депутата Тараса Козака також потрапили під санкції за рейси Київ – Москва, але на момент запровадження санкцій опинилися у Швейцарії. З того моменту один із них нікуди не літав шість місяців, після чого був перереєстрований і проданий у США. Другий літак зараз виставлений на продаж, а останні 9 місяців курсує між Москвою та Мінськом, буває в Росії, Європі та ОАЕ”, – зазначили ц виданні.

І лише один літак народного депутата, кума Путіна Віктора Медведчука після накладення санкцій стоїть в аеропорту Києва і не літає. За словами журналістів видання, на момент публікації матеріалу у РНБО не відповіли, як літаки змогли уникнути обмежень та чи знають взагалі там про це.

Нагадаємо, в лютому цього року, рішенням РНБО були застосовані санкції до восьми фізичних та 19 юридичних осіб, серед яких є компанії – власники п’яти літаків. Санкції також застосовані до компаній, що обслуговують ці літаки.

Олексій Данілов додав, що санкції застосовані до компаній, зареєстрованих у низці країн, зокрема в РФ та Молдові.

Також, за його словами, санкції запроваджено щодо п’яти громадян Росії та трьох громадян України, серед яких – Віктор Медведчук та його дружина Оксана Марченко.

«Служба безпеки України сьогодні розслідує кримінальне провадження за частиною 5 статті 258 Кримінального кодексу України – це фінансування тероризму. Відповідно до цієї статті, до пані Марченко, до всіх відповідних перелічених осіб, так само пана Медведчука, застосовані санкції», – пояснив секретар РНБО.

Окрім того, нещодавно прокуратура повідомила нову підозру куму Володимира Путіна Віктору Медведчуку.

Йому закидають державну зраду та сприяння діяльності терористичних організацій.

Про це заявила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

“Поки наших воїнів убивали на фронті, держава відправляла валізи готівки керівникам терористичних організацій”, – заявила пані Венедіктова.

За версією слідства, йдеться про дії, спрямовані на підрив енергетичної незалежності України.

Зокрема, після того як Росія захопила частину Донбасу, Україна опинилася на межі енергетичної кризи. Тож було вирішено купувати вугілля на світовому ринку, зокрема, в ПАР.

“Однак РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні посилити власну енергонезалежність. Тому за посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які, використовуючи повноваження Нацбанку і правоохоронних органів, створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР”, – заявили у СБУ.

СБУ звинувачує Медведчука в тому, що за його сприяння організували незаконні схеми постачання вугілля з окупованих територій Донбасу на державні підприємства України.