В Україні зафіксовано черговий випадок ботулізму в мешканки Хмельницької обл, передає Корупція.Інфо

Популярне: І тут в усіх мову відняло… Лукашенко зробив резонансну заяву, коли ви дізнаєтеся ці слова, то точно не зможете заснути

Фахівці припускають, що захворювання ймовірно зумовило вживання рибної консерви "кілька в томаті" промислового виробництва.

59-річна пацієнтку Хмельницької міської інфекційної лікарні 13 липня було госпіталізовано з діагнозом "ботулізм, середня форма важкості".

Жінка розповіла медикам, що вживала консервовану продукцію домашнього виготовлення (тушонка зі свинини) і рибну консерву промислового виробництва (кілька в томаті).

У Держпродспоживслужбі також підкреслили, що 10 липня було доручено зібрати інформацію серед операторів ринку харчових продуктів щодо дотримання ветеринарно-санітарних вимог і санітарного законодавства.

Раніше виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун повідомляла, що з початку року в Україні зареєстровано 76 випадків захворювання на ботулізм, 8 з них – зі смертельним наслідком.

Як відомо, ботулізм – гостра токсикоінфекція, зумовлена паличкою Clostridium botulinum, що міститься в неправильно приготованих консервах. Основний шлях передачі захворювання – харчовий, дуже часто це відбувається через вживання консервованих у домашніх умовах продуктів харчування. Найчастіше реєструються захворювання, пов'язані з вживанням грибів домашнього консервування, копченої або в'яленої риби, м'ясних і ковбасних виробів, бобових консервів. Ці продукти викликають групові, "сімейні" спалахи захворювань.

З початку року в Україні захворіли на ботулізм 90 осіб, дев'ять випадків мали смертельний результат.