У Брянську Російської Федерації сталася пожежа на нафтобазі, жителі міста повідомляють, що цьому передували вибухи.

Про це повідомляє РосЗМІ Интерфакс із посиланням на МНС Росії.

Імовірно, у Брянську горить нафтобаза компанії “Дружба”.

ГУ МНС у Брянській області спочатку розмістило інформацію про пожежу на нафтобазі, але потім повідомлення видалили.

“О 02:00 год 25.04.2022 до оперативної чергової зміни Головного управління МНС Росії по Брянській області надійшло повідомлення про пожежу за адресою: п.о. Брянськ, Фокінський район, пр. Московський. До місця виклику направлено пожежно-рятувальні розрахунки за підвищеним рангом (номером) пожежі. Після прибуття встановлено, що відбувається горіння біля нафтобази”.- йшлося у цьому повідомленні.

У соцмережах росіяни повідомили, що жителі Брянська чули вибухи, а згодом сталася пожежа на нафтобазі. За словами місцевих жителів, “хлопки” було чути у кількох районах Брянська. Жителів будинків біля нафтобази почали евакуювати. Причину того, що відбувається, їм не пояснюють, до місця пожежі їдуть рятувальні служби з усього міста. Мешканці, які знімають відео, упевнені, що по об’єктах могли стріляти.

Пожежа могла розпочатися, за попередніми даними, на резервуарах із паливно-мастильними матеріалами та паливом стратегічного призначення, а також на території розташованого по сусідству силового відомства.

Зазначимо також, що Брянськ розташований приблизно за 130 км від кордону з Україною.

Через нафтопровід у місті проходять мільйони тонн нафти.

Відповідно з останніми повідомленнями росЗМІ вогонь охопив резервуар з 10 тисячами тонн дизельного палива, друге вогнище загоряння місцеві журналісти помітили поряд з військовою частиною 55443. Брянськ — одна з важливих точок у нафтопотоку росії. Російська “Транснефть” перекачує через “Дружбу” близько сотні млн. тонн сировини за рік.

Згідно з картою нафтопроводів, воно йде ним до Європи. Нафтопровід налічує 8 тисяч кілометрів труб та є однією з найбільших систем у світі.

З Татарстану вона йде через Самару, Брянськ, після відгалуження на порт у Ленінградській області – на Білорусь. У Мозирі труба поділяється, доставляючи рідке чорне “золото” до Латвії, Литви, Польщі, Німеччини, Чехії, Словаччини, Угорщини.

Компанія “Транснефть-Дружба” контролює російську ділянку. У ній майже 80% належить державі.

Нагадаємо також, що днями у Твері повністю згорів науково-дослідний інститут Міноборони Росії.