Ексспікер Верховної Ради Дмитро Разумков має визначитися – він у фракції “Слуга народу” чи ні, повідомив в ефірі програми “Хард з Влащенко” нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев.

“Дмитро Разумков повинен для себе визначитися – з “розумними” він чи з “красивими”. Він у фракції “Слуга народу” – як він каже – чи ні… Якщо він вважає, що він у фракції, то таким чином він 2 роки порушував регламент і це ніби суперечить тому іміджу, який він старанно намагається сконструювати навколо власної персони.

Якщо він не у фракції – тоді дійсно за законом має право партія ухвалити рішення і позбавити його мандата. Писати листи главі фракції “Слуга народу” Давиду Арахамії про те, щоб він його визначив до якогось комітету… і одночасно виступати категорично проти ухвалення рішень тих чи інших фракцій… Мені здається, що це як мінімум непослідовна позиція”, – сказав Гетманцев.

“Вся ця історія зі зняттям його з посади голови Верховної Ради – це ж наслідки його, для нас абсолютно незрозумілої, “принципової” позиції щодо законопроєкту про деолігархізацію, який ми приймали, зокрема, і щодо податкового закону. Ми розуміємо всі, що він хоче сконструювати собі якесь політичне майбутнє… Якщо людина хоче бути членом фракції, вона має пояснити, а в якій фракції вона була ці 2 роки?

Якщо говорити загалом, схарактеризувати всю цю ситуацію, то мені здається, що, бувши другою особою в державі, він мав такі можливості робити реформи й країну кращими, які ніхто, може, крім президента, у цій країні не має. І не було жодної реформи, яку він хотів би провести і йому не дали б її зробити. Власний політичний проєкт – це добре. Бажаємо йому в цьому удачі. Але щоб що?” – заявив він.

Разумкова відправили у відставку і закон про олігархів вже може бути підписаний новопризначеним спікером Стефанчуком. До речі, ходять чутки, що гальмував Разумков закон через інтереси саме Ахметова. І це цікаво з огляду на останні події, адже буквально перед прийняттям закону, Україна запросила аварійну допомогу у вигляді постачання електроенергії з Білорусі та Словаччини через поведінку енергокомпанії ДТЕК Ріната Ахметова, що виглядало ніби відвертий шантаж перед засіданням Верховної Ради.

Як повідомляло “Укренерго”, на Курахівській тепловій електростанції було затримано вихід із планового ремонту блок №8. ТЕС належить Ахметову. Блок не повернеться до 5 листопада. Також у вівторок було виведено в ремонт корпус 1А Криворізької ТЕС із холдингу Ахметова. Пише телеграм-канал “Лещенко ТУТ”.

Крім того, вранці у вівторок виведено в аварійний ремонт енергоблок №11 Бурштинської ТЕС Ахметова, а це не дозволило переключити на роботу з експорту на внутрішній ринок блоку №8 цієї електростанції. Це змусило запросити аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини та Білорусі.

Така поведінка ДПЕК в Україні дуже нагадує поведінку Газпрому у Європі. Внаслідок цього Державна інспекція енергетичного нагляду має перевірити станції Ахметова за зверненням “Укренерго”.

“Якщо серйозно, то це все схоже на новий шантаж олігарха і його компанія «ДТЕК» прямо показує, що не є надійним учасником енергоринку (а енергетика це основа економіки і нацбезпеки країни). То ж, я дуже сподіваюсь, що в цьому році Ахметов нарешті дограється і РНБО прийме рішення про націоналізацію «ДТЕК» (або частини її активів), щоб забезпечити нацбезпеку, що і є головною функцією РНБО. Пора уже, інакше цей шантаж буде повторюватись кожну зиму…”, – про це пише на своїй сторінці у Фейсбук Євгеній Прокопишин.

Адже у ситуації, що склалася, дефіциту електроенергії, коли Україні довелося запросити аварійну допомогу у Білорусі та Словаччини, треба вживати комплекс рішучих заходів, зазначає “Лещенко ТУТ”.

“Одним із таких кроків має бути заборона компанії ДТЕК Ріната Ахметова проводити експорт електроенергії з Бурштинського острова у напрямку Євросоюзу. Замість виробництва е/е там на експорт із дефіцитного вугілля, держава має зобов’язати олігарха відправити це вугілля на Курахівську ТЕС чи інші станції, які забезпечують Україну”, – вважають у телеграм-каналі.