Армія країни-агресора Росії накопичує сили для нового удару в ході війни проти України, але окупанти зіткнулися з проблемою захисту своєї «орди», своїх сил та засобів від новітнього озброєння, яке отримала Україна, зокрема, від РСЗВ HIMARS. Ворог метається, змінює плани на ходу, змушує своїх солдатів переходити одні й ті самі мости у прямому та зворотному напрямку.

За тенденціями. У найближчі кілька днів Росія нарощуватиме своє угруповання на півдні, підтягуватимуться додаткові резерви. Пройшла інформація про те, що близько 12 тисяч тонн вантажів військового призначення насамперед боєприпаси переміщуються з території Білорусі для посилення можливостей окупаційної армії. Тому що де-факто снаряди у цій війні є пріоритетним видом бойової роботи.

Україна перехопила ініціативу, через що ворог змушений «рефлексувати», відволікатися на нові виклики та провалювати власні плани. Про це в інтерв’ю “Обозреватель” розповів військовий експерт Владислав Селезньов.

Деякі експерти стверджують, що зараз спостерігається відносне затишшя вздовж усієї лінії російсько-українського фронту. Я з цим категорично не погоджуюся хоча б тому, що росіяни активно використовують засоби артилерійської поразки.

Поки що не зовсім зрозуміло, в якому напрямі буде зосередження основних зусиль. Наразі триває перегрупування військ, переміщення штабів російських окупантів. Наша розвідка спостерігає ситуацію. Але на Херсонському напрямку вже зосереджено 30 БТГР ворога, деякі резерви знаходяться на території тимчасово окупованого Криму.

Тому думаю, у найближчі кілька днів росіяни здійснюватимуть переміщення сил, посилюватимуть своє угруповання. Частина ешелонів з військовими вантажами випливає зі східного військового округу.

Як розвиватиметься ситуація? Росіяни накопичують зусилля. Думаю, найближчим часом буде чітке розуміння, куди вони рухатимуться. Українські сили відповідно триматимуть оборону. Можливо, там, де нам буде під силу, якщо ми матимемо необхідні ресурси, ми проводитимемо контратакуючі дії.