Росія перекриває Україні Чорне та Азовські моря під видом навчань.

Про це повідомляє Мілітарний.

За інформацією ЗМІ, оголошені маневри, якими Росія перекриває Україні Чорне та Азовські моря, мають відбутися з 13 по 19 лютого. Росія повністю перекриває на цей період половину території Азовського моря перекривши можливість відбуття з портів у Бердянську та Маріуполі суден до Чорного моря.

У Чорному морі один з районів лежить від мису Тарханкут в окупованому Кримському півострові і до 12 мильної зони біля Одещини. Тут також перекривають міжнародні маршрути сполучення з українськими морськими портами, повідомляють журналісти.

На період заявлених російських маневрів у Чорному морі будуть присутні шість великих десантних кораблів з Балтійського та Північного флотів ВМФ Росії. Це «Петр Моргунов», «Георгий Победоносец», «Оленегорский горняк», «Королев», «Минск» та «Калининград», що вже прибули в регіон.

Нагадаємо, що в Росії оголосили про проведення чергових військових навчань біля українського кордону. Вони пройдуть на території Ростовської області на полігоні ЗС РФ, який розташований приблизно за 50 кілометрів від кордону з Україною і розпочнуться 11 лютого.

У навчаннях братимуть участь підрозділи 150-ї мотострілецької дивізії Південного військового округу. З техніки будуть представлені основні бойові танки Т-72Б3, бойові машини піхоти БМП-3 і безпілотники; всього брати участь у навчаннях будуть близько 400 військовослужбовців і близько 70 одиниць військової та спеціальної техніки.

Завданням навчань названо відпрацювання тактики ведення бойових дій в обороні укріплених позицій з подальшим переходом з оборони в наступ. Додамо, РФ продовжує перекидати до Білорусі військову техніку начебто для спільних навчань, що стартують 10 лютого.

«Черговий залізничний ешелон доставив на станцію розвантаження зенітний ракетно-гарматний дивізіон «Панцир-С» Східного військового округу», – йдеться у повідомленні.

Дивізіон «Панцир-С» включає 12 бойових машин, кожна з яких може нести по 12 зенітних ракет у транспортно-пускових контейнерах.

Після розвантаження особовий склад здійснить марш у задані райони, де обладнає позиції та заступить на навчально-бойове чергування у складі Єдиної регіональної системи ППО Білорусі та Росії.