Президент Киргизької Республіки Сооронбай Жеенбеков сьогодні, 15 жовтня, зробив звернення до мешканців Киргизстану в зв’язку зі сформованою суспільно-політичною ситуацією в країні.

Про це повідомляють VESTI

Прем’єр повідомив, що С. Жеенбеков обіцяв піти протягом трьох днів, але пройшло вже більше.

Текст його звернення народу передаємо прямим текстом:

“Дорогі співвітчизники!

Суспільно-політична ситуація в столиці нашої країни – Бішкеку залишається напруженою.
Вчора Жогорку Кенеш затвердив склад Уряду, я підписав укази Президента Киргизької Республіки про відповідні призначення. Але це не зняло напруженість.

На жаль, агресія не вщухає, вимога моєї негайної відставки триває.
Поточна ситуація близька до двостороннього конфлікту.

З одного боку – протестувальники, з іншого – правоохоронні органи. Військовослужбовці та правоохоронні органи зобов’язані застосовувати зброю для захисту Державної резиденції. В цьому випадку проллється кров, це неминуче. Я закликаю обидві сторони не піддаватися провокаціям.

Дорогі мої співвітчизники!

Для мене світ в Киргизстані, цілісність країни, єдність нашого народу і спокій в суспільстві понад усе. Немає нічого дорожчого для мене життя кожного мого співвітчизника.

Я не тримаюся за владу. Не хочу залишитися в історії Киргизстану як Президент, пролив кров і той, хто стріляв у власних громадян. Тому прийняв рішення піти у відставку.

Закликаю Жапарова і інших політиків відвести своїх прихильників зі столиці країни і повернути мирне життя бішкекчани.

Ніяка влада не варто цілісності нашої країни і згоди в суспільстві.
Нехай Господь береже нас усіх Всевишній, нехай буде мир і спокій на нашій землі! “

Нагадаємо, акції протесту проти попередніх результатів парламентських виборів почалися в Киргизії у понеділок, 5 жовтня. Протестуючі увірвалися в будівлю парламенту, а також звільнили з СІЗО екс-президента Алмазбека Атамбаєва. Пізніше ЦВК Киргизії визнав підсумки виборів недійсними, а 9 жовтня запропонував знизити виборчий поріг, щоб до парламенту могло пройти більше партій – зараз їм для цього необхідно набрати не менше 7% голосів.

Події в Киргизії можуть стати вже третьою революцією за останні 15 років. У 2005 році в ході “тюльпанової революції” президентом став один з лідерів опозиції Курманбек Бакієв. Екс-президент Аскар Акаєв втік до Москви. Революція 2010 року було спрямовано вже проти самого Бакієва. В ході революції будинок президента був розграбований і спалений, Бакієв втік з країни, президентом став Алмазбек Атамбаєв.