Сьогодні стало відомо, що Україна та Румунія ведуть переговори про підписання документу із визнанням європейської перспективи України.

Про це повідомила пресслужба офісу президента.

Таку тему під час візиту до Бухареста підняв заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква на зустрічі з державним секретарем Міністерства закордонних справ Денуцом Себастьяном Некулеєску.

Отже, повідомляється, що Жовква висловив сподівання, що Румунія буде однією з наступних держав ЄС, які визнають європейську перспективу України.

“Співрозмовники домовилися активізувати роботу над проєктом відповідної двосторонньої політичної декларації”, – йдеться у повідомленні пресслужби.

Під час зустрічі дипломати приділили значну увагу розвитку безпекової ситуації на сході України. Ігор Жовква подякував Румунії за незмінну підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави та привернув увагу до постійних випадків порушення режиму припинення вогню з боку російсько-окупаційних військ, які призводять до збільшення кількості загиблих українських воїнів.

Заступник керівника Офісу глави держави також підтвердив незмінність стратегічного курсу України на євроатлантичну інтеграцію та подякував Румунії за підтримку нашої держави на цьому шляху. Українська сторона висловила готовність до подальшого поглиблення безпекової співпраці в межах виконання Програми розширених можливостей НАТО.

Вже п’ять країн ЄС підписали декларації про визнання європейської перспективи України. Це Польща, країни Балтії, а цього тижня приєдналася Словаччина.