Якщо вакцина проти коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech буде доступна в українських приватних клініках, вартість вакцинації може становити 700-750 грн.

Про це сказав нардеп від “Слуги народу”, голова парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький в ефірі “Радіо Свобода” 15 січня.

“Я продав свій медичний бізнес, але трошки розумію, як формується ціна на вакцинацію. Якщо Україна купує у компанії “Лікхім” вакцину за $ 17,8, до цього потрібно додати кабінет щеплення, медсестру, чия праця буде використовуватися, і консультацію лікаря – швидше за все, приватні лікарні додадуть десь 200 грн до ціни закупівлі. Я, якби керував медичною установою, вчинив би саме так. З огляду на, що ця вакцина не вимагає спеціальних умов зберігання, то ціна повинна бути 700-750 грн в приватних клініках”, – сказав Радуцький.

Також варто відзначити, що як повідомляє прес-служба Національної служби здоров’я, в Україні зміниться алгоритм тестування на коронавірус.

Пандемія COVID-19 в Україні не вщухає. Аби розширити доступ пацієнтів до тестування і швидше виявляти інфікованих коронавірусом та ефективніше протистояти пандемії в Україні оновили алгоритм тестування на COVID-19. А саме – тестування пацієнтів з підозрою на ковід буде проводитися на первинній ланці та на рівні амбулаторної допомоги.

Зміни передбачають, що тестування на коронавірус будуть робити людям з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції. Раніше тестували пацієнтів лише з симптомами COVID-19 та пневмонії.

Відбір матеріалів для тестування та їх транспортування у лабораторний центр МОЗ тепер входить до пакету з надання медичної допомоги на первинній ланці. І є безоплатним для пацієнта з підозрою на COVID-19.

У 1-му кварталі цього року не буде пакету послуг для мобільних бригад, що беруть матеріал для тестування у пацієнтів з підозрою на COVID-19. Натомість Центри надання первинної меддопомоги створюють пункти тестування. Медики виїжджають до тих пацієнтів, які не можуть дістатися до пунктів самостійно. Також Центри медико-санітарної допомоги мають можливість домовитися між собою та створити спільні пункти тестування або мобільні бригади.

До пакету первинної медичної допомоги додали скринінгове обстеження. А саме – тестування методом експрес-діагностики – швидкий тест на антиген, результат якого можна отримати через 15 хвилин після тестування.

Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять:

– людям з підозрою на COVID-19,
– людям з симптомами тяжкого гострого респіраторного синдрому, інших ГРВІ або з ознаками пневмонії;
– пацієнтам, які підлягають плановій госпіталізації;
– особам, які були у тісному контакті з хворим на COVID-19 та тим, хто повернувся з регіонів, де зафіксовано масштабне розповсюдження COVID-19.