У зв’язку з численними зверненнями українців, депутати Верховної Ради будуть просити Кабінет міністрів дати грунтовне пояснення моделі “карантину вихідного дня”, який буде діяти в Україні в найближчі два тижні.

Про це в коментарі OBOZREVATEL сказав депутат від партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко.

“Наскільки ефективним карантин вихідного дня є в тому числі і для економіки – дізнаємося пізніше. Але до нас з цим питанням звертається багато людей і Рада повинна відреагувати, звернутися до Кабміну, а там хай визначаються, це аргумент, їх досить або варто почекати ще тиждень , щоб побачити ефект від такого карантину і для економіки і статистики “, – зазначив депутат.

Також віце-спікерка парламенту Олена Кондратюк під час погоджувальної ради повідомила про реєстрацію простанови про скасування карантину “вихідного дня”.

Сам проект постанови №4381 вже доступний на сайті Верховної Ради України.

Парламентарі пропонують уряду скасувати низку обмежень, які в листопаді діятимуть у вихідні дні. Серед них:

 • приймати відвідувачів у закладах громадського харчування;
 • приймати відвідувачів у торговельно-розважальних центрах;
 • приймати відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;
 • приймати відвідувачів закладам торговельного й побутового обслуговування населення;
 • діяльність закладів культури й проведення культурних масових заходів;
 • приймати відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів.

Проєкти постанови Верховна Рада України схвалює всього за одне читання. Втім, судячи з тексту цієї постанови, вона є виключно рекомендаційною, а не обов’язковою до виконання. Авторами виступили лідери всіх парламентських фракцій:

 • Олена Кондратюк – “Батьківщина”,
 • Ярослав Железняк – “Голос”,
 • Олександр Корнієнко – “Слуга народу”,
 • Юрій Бойко – “Опозиційна платформа – За життя”,
 • Ірина Геращенко – “Європейська Солідарність”,
 • Давид Арахамія – “Слуга народу”.

Також про скасування карантину вихідного дня повідомив заступник голови фракції “Голос” Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі

“”Поки узгоджено такий порядок денний на вівторок: постанова про попередження про карантин за тиждень (№4320), постанова про скасування карантину вихідного дня, законопроект про відтермінування РРО, про ФОП (№4313), закон про районні ради (№3651д), закон про борг “Укрнафти”, №№4119 та 4120 (це 9 млрд грн у ковідний фонд)”, – написав депутат.

Відзначимо, що 14-15 листопада за порушення карантину вихідного дня в Україні закрили 2,4 тисячі об’єктів. Серед них близько 1,5 тисячі магазинів, десятки нічних клубів і спортзалів.

Про це з посиланням на главу Національної поліції України Ігоря Клименка повідомляє сайт відомства.

“Найбільше порушень було в тих регіонах, де місцева влада відмовилася дотримуватися карантину вихідного дня, – Львівська, Дніпропетровська, Тернопільська, Черкаська, Одеська області. Крім того, багато порушників виявили в Києві та Київській області”, – розповів Клименко.

Так, за суботу-неділю в цілому було закрито понад 2400 об’єктів.

За словами глави Національної поліції, серед них понад 1,5 тисячі підприємств торгівлі, близько 800 закладів харчування, близько 30 нічних клубів і 20 спортзалів.

Відзначається, що правоохоронці склала майже 2 000 адміністративних протоколів і відкрила 9 кримінальних справ.