Сьогодні суд заочно арештував експрем’єра Миколу Азарова за підозрою у держзраді.

Відповідне клопотання слідчого сьогодні задовольнив суддя Печерського райсуду Києва. Про це повідомляє пресслужба Держбюро розслідувань 

Таким чином, суд заочно обрав Азарову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Досудовим розслідуванням встановлено, що зміст та умови угоди між Україною та РФ з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України були нав’язані президентом РФ Дмитром Медвєдєвим тодішньому прем’єр-міністру України напередодні її підписання у Москві 21 квітня 2010 року.

“Повністю розуміючи наслідки підписання цієї угоди для України, колишній прем’єр-міністр України свідомо забезпечив візування та погодження проекту документа уповноваженими посадовими особами (міністрами, керівниками правоохоронних органів та від імені Кабміну). Таким чином він сприяв реалізації інтересів РФ під час усіх стадій погодження проекту угоди та її імплементації”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що слідчі ДБР отримали оригінали документів, які свідчать про цілеспрямовані дії Азарова на шкоду суверенітетові та територіальній цілісності України, які надалі сприяли окупації Криму Росією.

У відомстві також розповіли, що обрання Азарову заочного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою надасть підстави звертатись із запитами щодо надання міжнародно-правової допомоги про його екстрадицію, а також дозволить ініціювати питання про здійснення спеціального досудового розслідування.