Дмитро Разумков готовий до відставки з поста глави Верховної Ради, але це його не змусить піти з політики, повторивши долю Богдана, Гончарука та інших членів команди Зеленського. Про це Дмитро Разумков заявив під час спілкування зі ЗМІ на брифінгу у Верховній Раді.

Спікер парламенту зазначив, що посада голови Верховної Ради для нього не головне. Якщо говорити про політичну діяльність, то це всього лише інструмент, як можна про себе заявляти в політиці.

При цьому спікер додав, є і плюс після відходу з такої посади, адже ти себе почуваєш людиною, яка повертається в 2019-й рік — до тих телеефірів, до тих відряджень, до тих зустрічей з людьми. Посада спікера парламенту іноді всьому цьому заважає. Разумков зазначив, якщо народні обранці ухвалять відповідне рішення щодо його відставки, то цієї перешкоди більше не буде. З політики Разумков йти не планує, каже, що працювати буде також активно, час є, сили також є, команда також з’явиться.

“Нам багато ще чого потрібно встигнути зробити з обіцяного раніше. Йдеться саме про реальні обіцянки, а не про те, що іноді політики продають під історією обіцянок”, — зазначив Дмитро Разумков.

Що стосується питання про можливий перехід в опозицію до діючої влади, то Разумков відповів, що не може бути просто опозиція, заради опозиції. Всі, хто працює в парламенті і поза стінами парламенту повинні працювати на державу.

Політичний експерт Денис Гороховський спеціально для видання “Коментарі” акцентує: факт того, що Разумков вирішив спробувати бути самостійним політиком, який рано чи пізно спробує протиставити себе президенту, відомий вже близько року. Тоді ж почалися розмови про те, що Разумков не зможе одночасно бути в команді президента і виступати проти рішень цієї команди. А значить рано чи пізно йому доведеться обирати — або крісло спікера, або ж власні амбіції.

“Судячи з усього, обрані амбіції, — зазначає Денис Гороховський. — Про те, що питання з відставкою Разумкова вирішене, стало відомо ще тиждень тому. Тоді ж було названо і ім’я послідовника — нинішнього першого віце-спікера Руслана Стефанчука. І остаточна відставка, а не відсторонення — це лише питання часу. У тому числі для пошуку голосів “із запасом”. Судячи з того, що розглядати це питання вирішили у четвер, 7 жовтня, сумнівів в потрібній кількості голосів немає”.

“Відставка з поста спікера ВР — вже не питання. Питання ж — до кого приєднається Разумков, щоб продовжити свою політичну кар’єру”, — вважає Денис Гороховський.

Також додамо, що Голова партії “Слуга народу” Олександр Корнієнко дав брифінг для журналістів. Під час якого відповів на основні питання щодо того чи пропонували йому зайняти місце віце-спекера та чи не порушує голосування за відставку Разумкова регламент та інші. Також Корнієнко прокоментував розмови про те, що Дмитро Разумков привів депутатів в партію та пояснив, що такі розмови взагалі не коректні.

“Ми одна політична сила з президентом й ми цього не уникаємо. Ми не кажемо, що я привів когось в парламент. Якщо Дмитро Олександрович вважає, що він всіх привів в парламент, то я, на відміну від дуже багатьох людей в цій фракції, потрапив у команду приблизно в один час з ним. Я пам’ятаю хто кого куди привів, хто чим займався, які у нас у всіх були обов’язки. Це взагалі не коректно ці питання піднімати”, — наголосив очільник партії.

Олександр Корнієнко не повідомив деталей щодо тих депутатів зі “Слуги народу”, хто не підтримує відставку й що з ними надалі буде. Політик відповів, що ці питання ще не розглядали.

“Ми будемо обговорювати це на фракції. Це має бути спільне рішення нашої партії. На зборах фракції можна буде задати питання колегам і отримати відповіді. Я б утримався від висновків до того, як почуємо позицію цих колег” — підкреслив нардеп.

Також заступник голови депутатської фракції пояснив, що навіть в цей час, до прийняття рішення про відставку, Дмитро Разумков може сидіти на своєму місці, однак він братиме участь в засіданнях та голосуватиме як позафракційний депутат.