Консультації щодо можливої зустрічі президентів Росії і України Володимира Путіна і Володимира Зеленського тривають, але за темами спілкування поки що ситуація тупикова, повідомив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков.

В інтерв’ю для програми “Москва. Кремль. Путін” Пєсков прокоментував інформацію про консультації з Україною щодо можливої зустрічі Путіна і Зеленського.

“Тупикові ситуації: наші українські візаві (…) кажуть: “ми будемо обговорювати Крим”. Але якщо обговорювати Крим у сенсі розвитку прикордонного співробітництва – знаєте, Росія має прикордонне співробітництво за лінією регіонів із зарубіжними країнами – якщо в цьому плані, то я впевнений, що Путін буде готовий. Але якщо обговорювати щось інше, а не те, що Крим – регіон Російської Федерації, то ніхто не буде ніколи ні з ким це обговорювати”, – зазначив прес-секретар президента країни-агресора.

Пєсков нагадав: в Конституції РФ “чорним по білому написано, що це кримінальний злочин – говорити про відчуження територій Російської Федерації”.

“Тому належить, звичайно, багато ще попрацювати, далі продовжити обмін думками і подивимося, що з цього вийде. Але такий обмін думками справді має місце”, – сказав він.

Нагадаємо, у квітні Зеленський запропонував Путіну зустрітися в будь-якій точці Донбасу, де йде війна. У відповідь Путін заявив, що питання Донбасу Зеленському варто спочатку обговорювати з “керівниками” Донецької і Луганської “народних республік”, але якщо він захоче обговорити налагодження двосторонніх українсько-російських відносин, то його готові будуть прийняти в Москві у будь-який зручний час.

Зеленський підкреслив, що не обговорюватиме питання Донбасу з так званим керівництвом самопроголошених “республік”, але доручив Єрмаку узгодити з адміністрацією президента РФ дату і місце його зустрічі з Путіним. Пізніше Зеленський заявив, що не проти провести зустріч із Путіним у Ватикані