Окупанти примушують підприємців Херсонщини отримувати “дозволи на роботу” . В разі порушення будь-яких вимог росіян, керівництво і персонал погрожують змінити.

Як повідомляє Головне управління розвідки Міноборони, представники окупаційних адміністрацій в Херсонській області здійснюють об’їзд об’єктів промисловості, першою чергою виробників харчової продукції.

“Їхня мета – примус керівництва та персоналу до співпраці. Група осіб (до 10 чоловіків) у військовій формі ЗС РФ зі зброєю прибуває до офісів комерційних компаній та в ультимативній формі вимагає продовження виробництва продукції. Для цього, за словами рашистів, необхідно “офіційно” оформити свою діяльність за російськими правилами та отримати “тимчасовий дозвіл” на роботу від “військово-цивільних адміністрацій”, – зазначають розвідники.

Крім цього, окупанти змушують всі проблемні питання, зокрема – постачання сировини та забезпечення збуту, вирішувати через місцеву комендатуру.

Через відмову від співпраці з окупантами можна втратити бізнес.

“Власники та працівники підприємств попереджені, що в разі припинення роботи або порушення будь-яких вимог росіян, керівництво і персонал буде змінено. Нових власників і співробітників визначатимуть окупаційні адміністрації з-поміж лояльних до них людей”, – сповіщає ГУР МО.

Раніше міський голова Мелітополя Іван Федоров повідомив, що в Мелітопольському районі окупанти пропонують фермерам залишити в себе 30% нового врожаю, а 70% вони будуть намагатися забрати.

“Сьогодні вже очевидно те, що на наших окупованих територіях окупанти намагаються зробити голодомор…Сьогодні масово вивозиться зерно зі всіх елеваторів, сьогодні масово вивозиться зерно зі всіх токів і сьогодні окупанти ведуть перемовини з фермерами і їх пропонують залишити в себе 30 % врожаю, який вони зберуть, а 70% вони будуть намагатися забрати у фермерів”, – сказав Федоров.

Загалом росіяни вивезли з окупованих територій чверть запасів українського зерна. Вони намагалися відправити вкрадене українське зерно у Єгипет. Потім окупанти змінили курс на Сирію та Ліван.