Президент Польщі Анджей Дуда в суботу, 11 жовтня, прибув з робочим візитом в Україну. Дуда розпочав свій візит з вшанування жертв сталінізму на польському військовому цвинтарі в Биківні.

 

Про це повідомляє канцелярія польського президента в Twitter.

“Правда і пам’ять мусять тривати. Сьогодні на Польському воєнному цвинтарі в Биківні вшановую пам’ять замордованих 80 років тому НКВС 3435 польських в’язнів з українського Катинського списку, які загинули за вільну та суверенну Польщу”, – написав він у Twitter.

Також Дуда планує зустрітися з “вищою владою” України, відвідати польське військове кладовище в Києві, а також підписати в Одесі економічні угоди.

“Візит до нашого сусіда, в Україні, є надзвичайно важливим. В умовах пандемії багато секторів економіки залежать від ще більш ефективного міждержавного співробітництва і конкретних рішень. Зв’язки Польщі з Україною дуже міцні, і ми разом працюємо над їх зміцненням”, – написав Дуда в Twitter відразу після прильоту.

Нагадаємо, заступник керівника Офісу Глави Української держави Ігор Жовква зазначив, що в межах візиту Президента Польщі до України буде підписано низку двосторонніх угод, які стосуються розвитку морської інфраструктури.

«Ми продовжуємо економічну тематику діалогу з Польщею. Говоримо не лише про політику, не лише про історичне минуле, про яке теж буде йти мова, а й про наші економічні зв’язки», – наголосив Ігор Жовква.

Він зауважив, що попри пандемію COVID-19 Польща залишається одним з найбільших торговельних партнерів України у Європі.

«Приємно, що така тенденція буде продовжуватися і що наші відносини залишаються активними», – зазначив заступник керівника Офісу Президента.

Ігор Жовква нагадав, що візит Президента Польщі до України планувався на квітень, але був перенесений у зв’язку з пандемією COVID-19.

Заступник керівника Офісу Глави держави зазначив, що востаннє Президент Польщі відвідував Україну у 2017 році.

«У 2017 році він був у Харкові, а в Києві останній раз був у 2016 році. Тому настав час Президенту Дуді приїхати з офіційним візитом в Україну», – сказав Ігор Жовква.