Главу Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) патріарха Філарета (Денисенка) госпіталізували із зараженням коронавірусом.

Про це повідомляє BBC News Ukraine з посиланням на його пресслужбу.

“У Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, під час планового тестування, виявлено позитивний результат на COVID-19. Наразі Святійший владика проходить курс лікування у лікарні. Стан здоров’я Патріарха задовільний”, – йдеться у повідомленні.

Також український політик і журналіст Ігор Мосійчук на своєму каналі в Телеграм зазначив, що сподівається на швидке одужання патріарха.

“Віримо, що незважаючи на свій поважний вік наш патріарх здолає недугу і продовжить своє служіння Богу і Україні! Молимо Господа за благополучне одужання”, – додав Мосійчук.

Нагадаємо, що Філарет, багаторічний керівник УПЦ Київського патріархату, у часи СРСР займав найвищі посади у російській ієрархії, але в роки незалежності став символом боротьби українського православ’я за самостійність від Москви. За що на нього в 1997 році наклали анафему.

Всі церковні покарання з Філарета у 2018 році з нього зняв Константинопольський патріарх та синод Вселенського патріархату.

Десятиліттями Філарет працював над визнанням української церкви й досягнув мети в 2019 році, коли Константинополь дарував українській церкві автокефалію.

Проте в силу обставин та на прохання Вселенського патріархату він відмовився очолювати автокефальну Православну церкву України.