Вашингтон готовий повністю виконати взяти на себе зобов’язання перед Україною у сфері безпеки. Про це заявив Держсекретар США Ентоні Блінкен на слуханнях в комітеті із закордонних справ Палати представників Конгресу США у світлі виведення американських сил з Афганістану.

Конгресмен Браян Фіцпатрік запитав Блінкена, чи може він офіційно заявити Конгресу й країні, що США готові зробити все на підтримку українських друзів в умовах російської агресії.

“Абсолютно точно. Ми виконаємо зобов’язання перед Україною, в тому числі до речі, ті, які президент США Джо Байден і президент України Володимир Зеленський обговорювали лише близько двох тижнів тому”, – сказав Блінкен у понеділок, 13 вересня, на слуханнях у Комітеті із закордонних справ Палати представників Конгресу США у світлі виведення американських сил з Афганістану.

Сполучені Штати будуть докладати максимум зусиль для збільшення можливостей протиповітряної оборони, допомоги в модернізації Військово-морського флоту України та надання протитанкових ракетних комплексів Javelin, розповів американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який на чолі делегації Конгресу приїхав до Києва.

«Наш сигнал — ми згодні з тими, хто каже, що Америка повинна робити більше, і ми будемо робити більше. Ми будемо докладати зусиль для збільшення вашого потенціалу можливостей протиповітряної оборони, в яких ви маєте потребу. Ми будемо допомагати модернізувати ваш Військово-морський флот, будемо намагатися надавати більше «Джавелін». Ми збираємося збільшити ціну, яку Росія буде платити за свою агресію», — сказав Грем.