Контрактна армія повинна бути добре оснащена, “мати ракетну програму, мати флот”, вважає глава парламентської фракції “Слуга народу”. Також він додав, що українську армію потрібно оптимізувати.

Про це заявив голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія в прямому ефірі політичного ток-шоу “Свобода слова Савіка Шустера”

Він заявив, що його слова про необхідність скорочення чисельності Збройних сил були вирвані з контексту, а він говорив про оптимізацію.

“До 40 відсотків армії – це небойовий склад. З них відсотків 25 – люди, які беруть папір і носять його в іншу кімнату. Навіть наші військові жартують, що вони українська “паперова армія”, – сказав Арахамія.

Він зазначив, що завдяки ініціативі комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки проходить експеримент по автоматизації армійських бригад і батальйонів.

“І, якщо автоматизація працює, то з однієї бригади можна звільнити 150 людей повністю”, – сказав нардеп.

Також він підкреслив, що необхідно проводити переозброєння української армії для посилення її боєздатності, що досить дорого.

“Я підтримую цей підхід, треба проводити розрахунки, щоб нарощувати бойовий склад і скорочувати небойовий. Повинен бути бюджет розвитку, а не бюджет проїдання”, – резюмував Арахамія.

На думку нардепа, для того, щоб армія ставала сильнішою, вона повинна бути на 100% контрактна. А в тилу все, що можна оптимізувати, має бути автоматизовано.

«Для того, щоб армія ставала сильнішою, вона повинна бути на 100% контрактна. У нас зараз є і заклик, ви розумієте. Тому що держава дуже багато грошей витрачає на підготовку цього контрактника. Коли він звільняється, ми практично не нормально використовуємо гроші», – сказав Арахамія.

Він додав, що контрактна армія повинна бути добре оснащена, «мати ракетну програму, мати флот».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Олександр Завітневич, керівник парламентського комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки зазначив, що необхідно створити план довгострокової перспективи. Розвиток армії допоможе захистити кордони держави і повернути суверенітет.

На довгострокову перспективу він бачить Збройні сили України як “армію, яка не повинна бути радянською”.