Україна і Європейський Союз досягли політичної згоди про взаємне визнання COVID-паспортів. Подробиці розповів заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.

“Ми працюємо над сертифікатом, який буде розвантажуватися або в паперовому вигляді там, де вам зробили щеплення, або через додаток “Дія”, це буде окремий документ, який з’явиться, і там буде вся необхідна інформація. І ми налаштуємо обмін з ЄС. Але потрібно розуміти, що це робиться не тільки під туристичні поїздки, ми чітко знаємо, скільки в країні видано закордонних паспортів.

Це буде документ з відповідним кодом, який зможуть перевірити компетентні служби, в тому числі в аеропортах країн ЄС, якщо їм буде потрібно. Вся інформація зберігається в системі E-Health, вона звідти вивантажується, робота буде набагато полегшена”, — сказав він.

Кучер зазначив, що люди з COVID-паспортами отримають більше можливостей.

“Питання більше в тому, що цей сервіс дозволить поступово відкривати країни для вакцинованих людей, це дозволить проводити масові заходи, проводити події, які зараз неможливі, тому що є карантинні обмеження. Але якщо люди на всі ці події провакциновані, то будь ласка, так робиться у всьому цивілізованому світі, і ми до цього точно прийдемо. Ми — частина глобального світу, і варіантів немає”, — сказав він.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що на цьому тижні віцепрем’єрка Ольга Стефанишина в Брюсселі досягла з представниками ЄС політичної згоди щодо можливого взаємного визнання цифрових сертифікатів про вакцинацію від COVID-19.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.